aktualizacja 

14-latek zamordował 13-latkę. Po latach znów zgwałcił i zabił

673

Ta historia mrozi krew w żyłach. Dawid J. już jako 14-latek trafił do poprawczaka za gwałt i morderstwo. Teraz stanął przed szczecińskim sądem w związku z zarzutem zabójstwa 18-letniej Magdy M. ze Świńca. Grozi mu dożywocie.

14-latek zamordował 13-latkę. Po latach znów zgwałcił i zabił
Okrutne zabójstwo. Dawid J. usłyszał najcięższe zarzuty (PAP, Marcin Bielecki)

Pod koniec czerwca 2006 r., Dawid J. zabił 13-latkę. Sylwia mieszkała z Dawidem w tej samej wsi. Chodzili do szkoły w pobliskim Gostyniu. Po postawieniu mu zarzutów sąd zdecydował wówczas o umieszczeniu go w zakładzie poprawczym, z którego wyszedł cztery lata później. Po odsiedzeniu wyroku wrócił do rodzinnej miejscowości.

Poprawczak z pewnością nie zmienił Dawida J. Kilkukrotnie uciekał z przepustek w poprawczaku, nie miał nadzoru kuratora ani nie leczył się pod kątem ewentualnych zaburzeń.

W wieku 18 lat, po wyjściu na wolność, próbował zgwałcić kolejną kobietę. Trafił do więzienia – ale tylko na dwa lata. Po opuszczeniu zakładu karnego wrócił do rodzinnego Sulikowa i zamieszkał tuż obok rodziny swojej pierwszej ofiary.

Do kolejnej zbrodni doszło 15 lat później. W Kamieniu Pomorskim pod koniec maja 2021 r. Dawid J. zgwałcił i zamordował 18-latkę ze Świńca, a następne ukrył jej ciało w lesie, przykrywając liśćmi. Tego feralnego dnia dziewczynie, niemogącej pod sklepem odpalić skutera, zaoferował pomoc w dostaniu się do domu. Skuszona tą propozycją Magdalena wsiadła do jego samochodu. Nie wróciła do domu.

Policjanci skupili się na analizie nagrań z kamer w miejscach, gdzie przejeżdżała Magda. Badali też historię logowań telefonów komórkowych w okolicy. Na podstawie tej pracy wskazali, że prawdopodobnym sprawcą jest Dawid J. Mężczyzna został zatrzymany 29 maja.

Ruszył proces bandziora z Sulikowa. Grozi mu dożywocie

W obecności psychologa przedstawiono Dawidowi J. zarzut zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zbrodni. Jak podkreśla "Fakt", w poniedziałek 5 września w Sądzie Okręgowym w Szczecinie rozpoczął się proces Dawida J. z Sulikowa.

Ze względu na nowe okoliczności sąd wyłączył jawność rozprawy. Sędzia Ewa Borucka wyjaśniła, że decyzja ta została podjęta, by uniknąć niepokojów społecznych oraz w trosce o dobre obyczaje i prawa osób pokrzywdzonych.

Prokurator oskarżył Dawida J. o zabójstwo w związku ze zgwałceniem, za co grozi mu kara dożywocia.

Zobacz także: Moment wypadku w Łukowie. Potrąciła 11-latkę na pasach, po chwili uciekła
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić