Olsztyn. Zabił na drodze młode rodzeństwo. Wniosek o areszt

43

W tragicznym wypadku w Olsztynie zginęło młode rodzeństwo. Sprawca, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 190 km/h i uciekł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany. Teraz prokuratura chce tymczasowego aresztowania dla kierowcy.

Olsztyn. Zabił na drodze młode rodzeństwo. Wniosek o areszt
Jest wniosek o areszt dla kierowcy (Policja Warmińko-Mazurska)

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Olsztynie. W tragicznym wypadku zginęło rodzeństwo - 23-latka i 25-latek. Za kierownicą siedziała kobieta, która zawracała na skrzyżowaniu. Jak wynika z nagrań monitoringu, kiedy kierująca włączała się do ruchu, uderzył w nią jadący z zawrotną prędkością samochód.

Tragiczny wypadek w Olsztynie. Wniosek o areszt dla kierowcy

Siła uderzenia była tak duża, że pojazdy przemieściły się o kilkadziesiąt metrów. Rodzeństwo zginęło na miejscu. Sprawca wypadku pieszo uciekł z miejsca zdarzenia, zanim pojawiły się służby. Został zatrzymany w sobotę rano, kiedy zgłosił się do szpitala.

Mężczyzna nie złożył wyjaśnień, nie odpowiadał na pytania, nie ustosunkował się nawet do pytania, czy przyznaje się do stawianych mu zarzutów - poinformował PAP szef prokuratury rejonowej Olsztyn-Północ Arkadiusz Szulc.

Prokurator dodał, że jeszcze w poniedziałek sąd w Olsztynie ma rozpoznać wiosek o tymczasowe aresztowanie 39-latka.

190 km/h w terenie zabudowanym. "Ogromna moc silnika"

Jak ustalili biegli, 39-latek prowadził auto z prędkością ok. 190 km na godzinę. Z taką prędkością jechał w terenie zabudowanym, obok przystanku autobusowego i przejścia dla pieszych.

Zatrzymany w przeszłości był zawodowym kierowcą. Wielokrotnie był karany mandatami na przekraczanie prędkości. - Moc silnika tego auta była ogromna - dodał prokurator.

Zobacz także: Kierowcy zignorowali nakaz. Policyjny dron w akcji
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić