Jan Muller| 

Ominął psa na drodze. 11 osób nie żyje

393

Kilkanaście osób zginęło w wypadku na prostej drodze. Młodzi ludzie jechali na obóz narciarski.

Ominął psa na drodze. 11 osób nie żyje
(Twitter.com/Emergenza24)

Autokar pełny ludzi wbił się w drzewa na drodze z Ankary do miasta Bursa. Wypadek miał miejsce w sobotni poranek w prowincji Eskisehir. Według państwowej agencji prasowej Anadolu, kierowca przyznał, że gwałtownie skręcił próbując ominąć na drodze bezpańskiego psa. Zwierzę przeżyło, ale zginęło 11 osób, a 46 zostało rannych. Ze względu na ich liczbę ofiary wypadku rozwieziono do trzech różnych szpitali.

Niech Allah ma w opiece tych, którzy zginęli i zapewni szybki powrót do zdrowia rannym. W sprawie przyczyn tego wypadku toczy się śledztwo - oświadczył szef lokalnej policji.

Droga była niemal pusta, a nawierzchnia sucha. Pojazd należał do biura podróży Kartallar Gezi. Podróżni to głównie całe rodziny z dziećmi chcący spędzić szkolne ferie w kurorcie narciarskim Uludağ koło Bursy. Nie wiadomo, ile dzieci jest wśród zabitych pasażerów. Dwóch kierowców autokaru jest lekko rannych. Na wniosek prokuratora zostali już zatrzymani.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W ostatnim tygodniu w Turcji miały miejsce trzy inne wypadki z udziałem autokarów. Zginęło w nich 6 osób, a ponad 80 zostało rannych. W 2016 roku odnotowano w Turcji milion wypadków drogowych, w których życie straciło 7,3 tys. osób.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz także: Turysta uratował pasażerów autokaru

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić