Opłakujesz zmarłą osobę? Ksiądz mówi, co dzieje się wtedy z jej duszą

545

Ksiądz Piotr Jarosiewicz już nie raz zabierał głos w trudnych tematach. Tym razem zdecydował się odpowiedzieć na TikToku pewnej internautce, która zastanawiała się, co dzieje się z duszą bliskiej zmarłej osoby, gdy za długo i zbyt intensywnie się po niej płacze. Bała się krążącego zabobonu, że taka dusza nie może zaznać spokoju. Duchowny stanowczo zareagował.

Opłakujesz zmarłą osobę? Ksiądz mówi, co dzieje się wtedy z jej duszą
Ksiądz dostał pytanie o opłakiwanie zmarłych. Stanowczo zagregował. (TikTok, @ks.piotrjarosiewicz)

Ksiądz Piotr Jarosiewicz to katolicki duchowny. Pełni rolę wikarego w jednej parafii w diecezji drohiczyńskiej. Uczy też w szkole katechezy.

Opłakujesz zmarłą osobę? Ksiądz mówi, co dzieje się wtedy z jej duszą

Proszę księdza, czy to prawda, że jeżeli zbyt długo, zbyt intensywnie opłakujemy zmarłą osobę, to jej dusza nie może zaznać spokoju? - pytała ks. Jarosiewicza jedna internautka.

Kapłan nagrał specjalne wideo. "To nie nasze opłakiwanie, nie nasza żałoba i nie nasza intensywność powoduje, gdzie dusza jest. To Bóg decyduje, gdzie trafimy po śmierci. (...) Bóg jest sędzią sprawiedliwym, Bóg za dobro wynagrodzi, a za zło ukarze, Bóg oddzieli jednych od drugich (...)" - mówił ksiądz Jarosiewicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Minister Edukacji: rodzic to ten, kto zradza potomstwo. Co ze związkami partnerskimi w Polsce?
Nasze wnętrze ma prawo (czasem krócej, czasem dłużej) myśleć o zmarłym w formie żałoby. To jest normalne i naturalne (...). Czasem po prostu brakuje tej osoby. Może brakować, tyle, ile trzeba. Bóg da siłę - skwitował duchowny.

Filmik spodobał się widzom. Był chętnie komentowany. "Dziękuję za odpowiedź, minął rok od śmierci dziadka, a ja nie mogę przestać płakać za nim" - pisała jedna osoba. "Bardzo dziękuję za zabobonne pytania, ludzie, w co wy wierzycie" - denerwowała się kolejna.

Moja znajoma opowiadała, że po śmierci swojej córki długo płakała. Pewnej nocy miała wyraźny sen, w którym córka rzekła: "mamo nie płacz, bo się topię" - twierdziła inna internautka.
Wydaje mi się, że Pan Bóg raczej nie dopuszcza, by zmarła osoba w jakiś sposób widziała/odczuwała, że cierpimy z powodu jej odejścia - wtórowała kolejna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić