Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Ostatni telefon dziennikarki RMF. "Potrzymają mnie tu dwa, trzy dni..."

183
Podziel się:

Redakcja RMF FM nadal opłakuje śmierć swojej koleżanki Edyty Bieńczak, której pogrzeb odbył się w czwartek. Dyrektor Informacji radia opowiedział o ostatniej rozmowie z dziennikarką przed jej odejściem. Jego relacja jest naprawdę poruszająca.

Ostatni telefon dziennikarki RMF. "Potrzymają mnie tu dwa, trzy dni..."
Edyta Bieńczak zmarła 6 października (RMF FM)

Odejście Edyty Bieńczak było wstrząsem dla redakcji RMF FM. Dziennikarka zmarła nagle w wieku zaledwie 37 lat. Pochodziła z Sanoka i była fanką tamtejszej drużyny hokejowej. W krakowskiej redakcji pracowała 13 lat. Na portalu popularnej stacji radiowej pojawiła się czarna wstążka przy logo, aby uczcić jej pamięć.

W naszych sercach i w naszej redakcji nikt nigdy Cię nie zastąpi. Nie wierzymy, że odeszłaś. TY wzięłaś urlop na żądanie! Czekamy na Ciebie Edyta. Wszyscy w RMF24 - napisał Marek Balawajder.

6 października w rodzinnym Sanoku odbył się pogrzeb dziennikarki. Oprócz rodziny zjawili się na nim m.in. redakcyjni koledzy Edyty Bieńczak. Każdy z nich przyniósł kwiaty w charakterystycznym żółtym kolorze. Na portalu rmf24.pl pojawiły się wspomnienia innych dotyczące zmarłej. Wielu z nich podkreśliło, jak bardzo będzie im brakować jej obecności.

Edzia, Dzięki Tobie świat był lepszy, a życie radośniejsze. Dalibyśmy wszystko, żeby dziś znów był poniedziałek, gdy byłaś z nami na dyżurze - napisała jedna z koleżanek.

Dyrektor Informacji RMF FM opowiedział o ostatniej rozmowie z Edytą Bieńczak. Ta zadzwoniła do niego jeszcze ze szpitala. Było to dzień przed jej śmiercią. Dziennikarka powiedziała Markowi Balawajderowi, że zapewne spędzi w placówce medycznej kilka dni. Ten zwrócił również uwagę na jej słabszy niż zazwyczaj głos.

Zadzwoniłaś ze szpitala. We wtorek około 17.00. "Cześć Marek, tu Bieńczak – cztery słowa. Głos był trochę słaby, lekko zmęczony ale ten sam. Głos Edi. "Wiesz trochę źle się czuję, potrzymają mnie tu dwa, trzy dni i wracam do pracy" – wyszeptała - opowiedział Marek Balawajder.
Zobacz także: Ironiczny wpis pod adresem Czarnka. Poseł Porozumienia tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(183)
b6rfgv
9 miesięcy temu
dzwoniła na audiotele . doszła i odeszła , z punktem G
nEOsik
9 miesięcy temu
Nie wiem skąd info o niewydolności wątroby, ale śmieszy mnie retoryka, że przy COVID-19 przyczyną zgonu jest wirus, a nie zapalenie płuc, a przy niewydolności wątroby to ta niewydolność! Tyle niech ktoś wytłumaczy co spowodowało tą niewydolność? Przecież nie mówiono by o nagłym zgonie jakby Ona miała przewlekłą chorobę! Na wątrobę tak nagle się nie choruje i umiera!
bobi
9 miesięcy temu
niestety ,kolejna ofiara ,ktora uwierzyla morawieckiemu i wyszla na ostatnia prosta....
???
9 miesięcy temu
Znaczy, w szpitalu zbili ją?
Sowa
9 miesięcy temu
Tyle wartościowych młodych ludzi odchodzi, smutne
Jan
9 miesięcy temu
Antyszczepionkowców wywieźć do Rosji i po kłopocie
Justyna
9 miesięcy temu
Boże ludzie nawet w takiej smutnej chwili plujecie jadem a czy to ważne dlaczego zmarła? Ważne, że bliskim i znajomym będzie jej brakowalo
klemens
9 miesięcy temu
Niestety strzykawica.Niestety wasze paluchy w dół kowidianie nie zmienią praw fizyki ani wlaściwości trujących czegoś, co jest dla organizmów zabójcze.
123
9 miesięcy temu
No i dali jej jakieś leki uspakajające zamiast nitro na podtrzymanie serca. Moja ciocię też tak doprowadzili w szpitalu ...dali za dużo leków uspokajających na noc i odeszła...po co te silne leki uspokajajace na noc nie mogą jakichś ziołowych.
Zakrzeponki F...
9 miesięcy temu
Politycy, ktorzy wzieli placebo, nie wtajemniczyli dziennikarzy?
wpt
9 miesięcy temu
Czy ta osoba była ostatnio szczepiona?
Covid
9 miesięcy temu
Zmarła nagle na covid 19 młoda dziennikarka.
Roziu
9 miesięcy temu
A co na to mazurek?
ybujyinyuoiut...
9 miesięcy temu
Nie można dwóm panom służyć Bogu i mamonie. Szatan od początku był kłamcą i zabójcą. Morawiecki mówił o wojnie niegorącej, a jak wiemy, pierwsza ofiara każdej wojny jest Prawda. Fałszywa pandemia. Prawdziwe trupy. Uwierzyłeś w bożka satanistów Covida? Szatan zawsze zażąda zapłaty. Nic za darmo. Pani gubernator w Australii już straciła posadę po wykryciu, że łapówy wzięła 10 mln dol. od 2 koncernów czołowych, w tym Pfizera (najczęstsze i największe odszkodowania i korumpowanie plus składniki genowe w celu transhumanizacji człowieka jak powiedziała szefowa). Podejrzewam, że śp. dziennikarce siadły uszkodzone perycydy w sercu. Być może też miała burze cytokinowa z autoagresji.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić