Maciej Szczęsny zatrzymany przez policję. "Jest mi potwornie wstyd"

167

Były bramkarz reprezentacji Polski, Maciej Szczęsny, został zatrzymany w Warszawie za jazdę pod wpływem alkoholu. We krwi miał 0,6 promila. W rozmowie z PAP przyznał, że "jest mu potwornie wstyd".

Maciej Szczęsny zatrzymany przez policję. "Jest mi potwornie wstyd"
Maciej Szczęsny (AKPA, AKPA)

Ciemne chmury wciąż gromadzą się nad Maciejem Szczęsnym. Były reprezentant Polski w piłce nożnej w latach 1991-1996 został zatrzymany w Warszawie za jazdę pod wpływem alkoholu. We krwi miał aż 0,6 promila.

Zatrzymanie bramkarza

Do zdarzenia doszło we wtorek nad ranem.

Na al. Jerozolimskich 184 tuż po godz. 4 funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Kierowca wydmuchał 0,6 promila alkoholu - powiedział w rozmowie z PAP podkom. Karol Cebula.

Szczęsnemu zabrano prawo jazdy. Jego samochód trafił z kolei do osoby wskazanej.

W środę słynny piłkarz zjawił się na komendzie, gdzie złożył wyjaśnienia. Podkreślił, że w poniedziałek wieczorem zjadł kolację i "wypił dwa piwa".

Położyłem się spać, a o godz. 3.05 zadzwonił telefon, wzywając moją żonę na 4.15 na Okęcie. Jak wsiadałem to zupełnie nie miałem poczucia, że jest coś "nie tak" - tłumaczy.

Tłumaczenie może jednak zdać się na nic. Za jazdę po alkoholu do jednego promila grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Autor: KLS
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić