Otrzymują to razem z wezwaniem do wojska. Tak Rosja "dba" o żołnierzy

Rosjanie coraz częściej opowiadają o problemach z zaopatrzeniem w wojsku. Żona zmobilizowanego żołnierza przyznała, że podczas poboru otrzymują "długą listę" rzeczy, które muszą kupić samodzielnie. - Dobrze, że chociaż broni nie musimy sami kupować - skarży się kobieta.

Otrzymują to razem z wezwaniem do wojska. Tak Rosja "dba" o żołnierzy
Mobilizacja w Rosji została ogłoszona pod koniec września (EPA, PAP, AA/ABACA)

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy przechwycił rozmowę rosyjskiego żołnierza. Został on zmobilizowany w ramach częściowej mobilizacji w Rosji i obecnie przebywa na Ukrainie. W rozmowie z żoną najeźdźca skarży się na to, że nie otrzymują podstawowego wyposażenia.

"Nikt się nie zgodził"

Żona dodała, że problem jest bardzo częsty i słyszała o tym już od innych zmobilizowanych. Kobieta powiedziała, że ​​wezwanie do wojska otrzymało już wiele jej znajomych, w tym w pracy jej męża.

Spotkanie odbyło się w garażu. Powiedzieli, że jak ktoś dobrowolnie pójdzie, to już nie będą terroryzować robotników. Ale mówią, że nikt się nie zgodził - powiedziała kobieta.

Lista rzeczy, które muszą kupić

Jak opowiada kobieta, razem z wezwaniem do wojska rosyjscy mężczyźni otrzymują całą listę tego, co trzeba kupić. - Aż do kamizelek kuloodpornych, możesz sobie wyobrazić? Gdzie mogę zdobyć tę kamizelkę kuloodporną? A jeśli nie ma pieniędzy? - pyta oburzona kobieta.

To już nie pierwszy przypadek, kiedy Rosjanie skarżą się na brak podstawowego ekwipunku, w tym kamizelek ochronnych. W niektórych regionach zmobilizowani rosyjscy żołnierze otrzymują... kamizelki kuloodporne do paintballa, które nie chronią nawet przed najprostszą bronią palną.

Mam jechać na wojnę z taką kamizelką. A o tym głośno nigdzie się nie mówi! - mówi zmobilizowany żołnierz na jednym z filmików.

"Umrzesz za kraj na własny koszt"

Niektórzy zaś skarżą się, że zmobilizowani Rosjanie zostali oszukani i nie otrzymali nawet mundurów, a już przyjechali na okupowane tereny. Dowódcy powiedzieli, aby... wyposażyli się samodzielnie. - Kupujesz wszystko dla siebie, a umrzesz za kraj na własny koszt - mówił jeden z żołnierzy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Najnowsze nagranie z katastrofy Su-34 w Rosji. Skala zniszczeń poraża
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić