aktualizacja 

Otworzyli jajko z niespodzianką. Jego zawartość zdumiała policjantów

26

Do kuriozalnej sytuacji doszło w Węgorzewie w województwie warmińsko-mazurskim. Policjanci z Wydziału Kryminalnego lokalnej komendy zatrzymali do kontroli drogowej jeden z pojazdów. Zachowanie kierowcy i zawartość jego saszetki wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy.

Otworzyli jajko z niespodzianką. Jego zawartość zdumiała policjantów
Jajko z niespodzianką, które trafiło w ręce policjantów, wcale nie skrywało zabawki... Jego właściciela czekają spore kłopoty (Getty Images)

Jak informuje rzecznik Policji Warmińsko-Mazurskiej, do kontroli doszło około godziny 22. Za kierownicą pojazdu, którzy zatrzymali funkcjonariusze, siedział młody mężczyzna. Po sprawdzeniu jego dokumentów okazało się, że jest 20-letnim mieszkańcem gminy Budry.

Jajko z niespodzianką z nietypową zawartością. Właściciel został aresztowany

W trakcie kontroli 20-latek zachowywał się w nietypowy sposób. Był nienaturalnie zdenerwowany i zakłopotany, czym skłonił policjantów do podejrzeń, że młody mężczyzna coś ukrywa. Funkcjonariusze nie pomylili się.

Kryminalni przystąpili do czynności, w toku których przeszukali saszetkę 20-latka. Uwagę policjantów przykuło żółte opakowanie od jajka niespodzianki. Po jego otworzeniu oczom funkcjonariuszy nie ukazała się jednak zabawka, lecz ciasno zawinięty foliowy woreczek.

Po rozwinięciu woreczka policjanci zobaczyli biały proszek. W toku dalszego przeszukania zabezpieczyli również jego grudki w blaszanym pudełku. Kierowca sam przyznał, że tajemnicza substancja jest narkotykiem, którego "działkę" zdążył zażyć w godzinach popołudniowych.

Od 20-latka została pobrana krew w celu przeprowadzania badania na obecność zakazanych substancji. Jeśli dadzą wynik pozytywny, mieszkaniec gminy Budry odpowie nie tylko za posiadanie narkotyków – za które grożą trzy lata pozbawienia wolności – lecz także prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego.

Zobacz także: Zobacz też: Miał 7 kg marihuany i 420 porcji amfetaminy. Ogromna plantacja narkotyków na Dolnym Śląsku
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić