Padł ostatni bastion? Talibowie świętują, "wichrzyciele" pokonani

217

Talibowie twierdzą, że zajęli Pandższir - ostatni region Afganistanu, nad którym do tej pory nie mieli kontroli. Opozycja dementuje jednak te informacje, a były wiceprezydent nagrał wideo, w którym zapowiada dalszą walkę z talibami.

Padł ostatni bastion? Talibowie świętują, "wichrzyciele" pokonani
Afganistan jest już w całości przejęty przez talibów. (Getty Images)

Afganistan jest w całości pod kontrolą talibów. Tak przynajmniej twierdzą sami bojownicy. Mieli zająć dolinę Pandższiru, w której do tej pory rządzili Mudżahedini z Ahmadem Masudem na czele.

Afganistan w całości zajęty przez talibów?

Dzięki łasce Allaha wszechmogącego kontrolujemy cały Afganistan. Wichrzyciele zostali pokonani i Pandższir jest teraz pod naszą kontrolą - powiedział jeden talibskich przywódców cytowany przez agencję Reutera.

W Dolinie Pandższiru przebywał Ahmad Masud, dowodzący Narodowym Frontem Oporu. Przyłączyło się do niego kilka tysięcy żołnierzy, którzy popierali poprzedni rząd. Razem przeprowadzali skuteczne ataki na talibów i udało im się wyzwolić kilka dystryktów.

W Pandższirze przebywa także wiceprezydent Afganistanu Amrullah Saleh, który po ucieczce Aszrafa Ghaniego ogłosił się prezydentem. Doniesienia o zajęciu przez talibów Pandższiru dementują przywódcy opozycji: wspomniany wyżej Ahmad Masud oraz Amrullah Saleh, były wiceprezydent Afganistanu, który podkreśla, że walka wciąż trwa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Część Afgańczyków jest ciężko chorych
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić