aktualizacja 

Palestyńczyk chciał spalić flagę Izraela. Spójrzcie, co stało się potem

Grupa młodych Palestyńczyków chciała wyrazić swoje wsparcie dla rodaków oraz zaakcentować nienawiść do Izraela, który mści się po sobotnim ataku Hamasu ze Strefy Gazy. Jeden z nich podpalił izraelską flagę, ale zrobił to tak nieudolnie, że sam zamienił się w żywą pochodnię. Nienawiść, jak widzimy, nie przynosi nic dobrego.

Palestyńczyk chciał spalić flagę Izraela. Spójrzcie, co stało się potem
Palestyńczyk chciał spalić flagę Izraela, ale ogień zajął jego ubranie (Telegram)

Niezbyt udanie grupa młodych Palestyńczyków zaprotestowała przeciw Izraelowi. Próba spalenia jego flagi mogła skończyć się tragicznie dla chłopaka, który najpierw ją podpalił, a potem sam zamienił się w żywą pochodnię. Nie zwrócił uwagi na to, skąd wieje wiatr. A że płomienie szybko pochłonęły flagę Izraela, nie zdążył odrzucić drzewca.

I w ten sposób ogień objął ubranie młodzieńca, który z krzykiem zaczął uciekać. Jego towarzysze Palestyny, byli w totalnym szoku i nie wiedzieli, jak mają pomóc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 11.10

Nie wiemy, skąd dokładnie pochodzi nagranie i czy grupka chcąca okazać wsparcie Palestynie oraz wyrazić swoją nienawiść do Izraela zrobiła to w Strefie Gazy czy na Zachodnim Brzegu, gdzie mieszkają setki tysięcy Palestyńczyków. Ci gromadzą się na całym świecie, od Paryża i Londynu, po Nowy Jork, Teheran i Bagdad, by wyrazić swoje poglądy.

Ludzie nie kryją radości z ataku terrorystów na Izrael i czekają na rozwój sytuacji. Od lat marzą o tym, by Strefa Gazy była wolna i żeby Izrael przegrał wojnę, którą właśnie wypowiedział jej Hamas. Ale na razie szanse na to są nikłe, a brutalny atak i morderstwa popełniane na cywilach z pewnością ani trochę nie pomogą sprawie palestyńskiej.

Tak samo jak nie pomoże palenie flag i wyrażanie nienawiści do drugiej strony konfliktu. To kończy się najczęściej tragicznie, o czym przekonał się młody Palestyńczyk palący flagę Izraela. Poparzenia, których mógł się nabawić, będą mu przypominać o tym, jak głupi i bezmyślny był to gest.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Hamas zaatakował Izrael, nie żyją setki niewinnych ludzi

Bilans ataku terrorystów z Hamasu na Izrael jest porażający. Zginęło 1200 osób, z czego tylko 241 to żołnierze sił zbrojnych Izraela (IDF), a reszta to niewinni cywile. Kolejne setki ludzi zginęły po stronie palestyńskiej, bo Żydzi nie pozostawili ataku bez odpowiedzi.

A jak zapowiedziały władze, zemsta będzie bezprecedensowa. Wojsko zwiększyło w kilka dni liczebność do ponad pół miliona żołnierzy, ściągnięto ciężki sprzęt i szykuje się inwazja lądowa na Strefę Gazy.

Teren jest cały czas bombardowany, a siły specjalne pracują nad eliminacją dowódców Hamasu na wielu szczeblach.

Po obu stronach barykady cały czas giną setki niewinnych ludzi. Nienawiść jednak płonie, a końca konfliktu na razie nie widać. Palestyna chce wolności, Izrael zemsty na przelaną niewinnie krew. W sobotę życie straciło tak wielu Izraelczyków, jak w trakcie II wojny światowej. Od czasów Holokaustu naród nie doświadczył takiej tragedii.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić