Panika nad Rusałką Poznaniu. "Czarny" wąż zaniepokoił plażowiczów

22

Tajemniczy "czarny" wąż wzbudził przestrach wśród plażowiczów odpoczywających w weekend nad jeziorem Rusałka w Poznaniu. Świadkowie publikują zdjęcia w sieci i zastanawiają co, to za gad. Do sprawy odniósł się specjalista z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Panika nad Rusałką Poznaniu. "Czarny" wąż zaniepokoił plażowiczów
Wąż wywołał panikę na plaży (Facebook, Wikimedia Commons, epoznan.pl)

Spokojne, niedzielne popołudnie nad popularnym kąpieliskiem miejskim w Poznaniu zakłóciło pojawienie się niechcianego gościa. W pewnym momencie relaksujący się nad wodą plażowicze zauważyli sunącego po piasku czarnego węża.

Panika nad Rusałką w Poznaniu. "Co to za gad"?

Cześć osób wpadła w panikę, inni chwycili za telefony, by sfotografować tajemnicze zwierzę. Bardzo ciemne ubarwienie zmyliło świadków, którzy nie byli w stanie wskazać, co to za gad, ani czy jest niebezpieczny. Na wszelki wypadek poznaniacy postanowili trzymać się od niego z daleka.

Niektórym jednak sytuacja nie dawała spokoju. W poniedziałek rano na redakcyjną skrzynkę portalu epoznan.pl trafiło zdjęcie sporych rozmiarów węża, wraz z pytaniem od skonsternowanego czytelnika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pyton zawisł na liniach energetycznych. Nagranie mrozi krew w żyłach
W dniu wczorajszym pełzał po plaży nad Rusałką wąż, budząc popłoch wśród plażowiczów. Czy wiecie Państwo co to za gad? - zapytał czytelnik epoznan.pl.

Dziennikarze lokalnego serwisu skontaktowali się w tej sprawie z ekspertami z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zoolodzy są pewni - widoczny na fotografii osobnik to zaskroniec zwyczajny (łac. Natrix natrix).

Widać charakterystyczne plamy na głowie oraz typowe ciemnooliwkowe ubarwienie. Szczyt ich aktywności przypada właśnie na ciepłe miesiące. [...] Na terenie Poznania to jedyny rodzimy gatunek węża, preferujący sąsiedztwo zbiorników wodnych - wyjaśnił dr inż. Mikołaj Kaczmarski, herpetolog z UP w Poznaniu.

Zaskroniec zwyczajny nie jest jadowity, poznaniacy nie muszą więc podawać w wątpliwość kolejnej wizyty nad Rusałką. W przypadku spotkania tego uroczego stworzenia najlepiej po prostu go nie niepokoić.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić