o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Papież Franciszek wstrząśnięty. Potrzebne "lekarstwo"

16
Podziel się

Papież skrytykował przemoc, do której doszło w środę w Waszyngtonie, gdy zwolennicy Donalda Trumpa wdarli się na Kapitol. W wywiadzie dla włoskiej telewizji podkreślił, należy uczyć się z historii, by nie popełniać podobnych błędów. Mówi o konieczności zastosowania odpowiedniego "lekarstwa".

Papież Franciszek wstrząśnięty. Potrzebne "lekarstwo"
Papież Franciszek skrytykował zamieszki w Waszyngtonie (Getty Images)
bECsUGRN

Założona przez Silvio Berlusconiego włoska telewizja Mediaset wyemitowała w sobotę fragment wywiadu z papieżem. Franciszek odniósł się w nim do wydarzeń, do których doszło w środę w Stanach Zjednoczonych. Ocenił, że sytuacja całkowicie wymknęła się spod kontroli.

Byłem zaskoczony. Taki zdyscyplinowany naród, tak dojrzała demokracja. Ale nawet w najbardziej doskonałej rzeczywistości zawsze jest coś nie tak. Są ludzie, którzy wychodzą na ulice przeciwko wspólnocie, przeciwko demokracji i dobru wspólnemu – powiedział papież Franciszek.
bECsUGRP

"Trzeba to potępić". Papież Franciszek ostro o zamieszkach w Waszyngtonie

Papież podkreślił, że nie może być przyzwolenia na tego typu zachowania. Zdaniem Franciszka po tym, jak "wybuchną" tak gwałtowne protesty, należy zastosować odpowiednie "lekarstwo". Ocenił, że niezależnie od tego, jaka była przyczyna i kto protestował, "trzeba to potępić".

Przemoc zawsze jest właśnie taka. Żaden naród nie może pochwalić się tym, że nie miał w swojej historii ani jednego dnia przemocy. Musimy uczyć się na błędach. Musimy dobrze znać historię, aby nie powtarzać takich błędów – powiedział Franciszek.
bECsUGRV

Franciszek skrytykował protestujących. "Nie integrują się ze społeczeństwem"

Papież odniósł się także do uczestników zajść. Podkreślił, że w zamieszkach brały udział osoby, które nie czują się częścią społeczeństwa. Dodał, że trzeba szczególnie uważać na tego typu ludzi.

Musimy nauczyć się, że w społeczeństwie funkcjonują grupy, które nie integrują się dobrzez pozostałymi jego członkami. Wcześniej, czy później popełniają takie akty przemocy – podkreślił papież.
bECsUGRW

Obejrzyj także: Pociągnęła papieża za rękę. Ojcu Świętemu puściły nerwy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECsUGSq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
pawel
7 miesięcy temu
należy uczyć się historii -oczywiście, inkwizycja, konkwista,wyprawy krzyżowe,chowanie głowy w piasek w czasie holokaustu,wystawianie paszportów dyplomatycznych dla SS ...
Gosc
8 miesięcy temu
Ja radzę Franciszkowi.martwić się o sibie bo to teraz ważniejsze a nie ciągnąć dalej ten zyrk i wtrącać się w rzeczy które nie powinnien
TATI
8 miesięcy temu
Panie Floyd i inni tutaj piszący..., żeby komentować potrzebna jest wiedza! Żeby ją posiąść w stopniu minimalnym, wypada uważnie słuchać i czytać całe wypowiedzi. Ponadto co wiecie o Franciszku? Który z Was przeczytał jedną jego książkę lub zagłębił w jego dotychczasowe życie? Panowie co Wy czynicie dla świata, ludzi...., pewnie niewiele:). Co Franciszek ma wspólnego z inkwizycją?:)- tyle co my wszyscy:). Złośliwe nic nie wnoszące, mało znaczące wypowiedzi. Pozdrawiam złośliwych:))))) A..., On nie sugeruje, co lub kto ma w USA sprawować rządy. Ocenia sytuację i prosi o zaprzestanie przemocy. Jako głowa Państwa i Kościoła ma do tego prawo:). Nic złego nie czyni, nie sugeruje, nie ukierunkowuje w przeciwieństwie do niektórych tutaj. Wy jesteście odpowiedzialni za złe lub dobre uczynki w Waszych drzewach genealogicznych???? Np za Twojego pradziadka:)))) Gratuluję powagi i uwagi:)
bECsUGSr
Cicho sza
8 miesięcy temu
A w srodkowj Afryce tysiące ludzi codziennie ginie. O tym sie nie mowi, za nich sie nie modli!!!
Dario
8 miesięcy temu
Poproszę zmienić system głosowania ten w USA jest porąbany
lenno
8 miesięcy temu
Demokracja w USA jest dobra pod warunkiem że istnieje możliwość kontroli i manipulacji wyborczych przez rzeczywistych władców tego kraju przemocy czyli sektora establishmentu zwanego prywatnymi koncernami zbrojeniowymi.
HEJ
8 miesięcy temu
LEKARSTWEM JEST UCZCIWOŚĆ --- I TO JEST BARDZO DEFICYTOWE LEKARSTWO TERAZ TO NIEOSIĄGALNE DLA WYSOKO POSTAWIONYCH , PEWNIE NIE WIEDZA ,ZE KIEDYS TAKIE SŁOWO BYŁO STOSOWANE -- WYBORY WYMAGAJA SPRAWIEDLIWEGO DZIAŁANIA JAK SĄ WĄTPLIWOŚCI TO NALEŻY POWTÓRZYĆ ALBO WYJASNIAĆ DO KOŃCA A NIE PRZEJŚĆ DO PORZĄDKU , ZAKLEPAĆ I NIECH RZĄDZI --PYTANIE CZY WYGRAŁ ??? LUDZIE BEZ POWODU W TAKIEJ ILOŚCI NIE WYCHODZĄ NA ULICE I JESZCZE TYLE OFIAR -- COS TU SMIERDZI
Aaaa
8 miesięcy temu
Panie Franciszku zajmij sie pan kosciolem a nie polityka. Jestes jakis dziwny i nie chrzescijanski
Rabi
8 miesięcy temu
Wow. To bóg nie wystarczy? Trza szukać lekarstwa? Kiepsko, papa, z twoją wiarą?
Mało dóbr?
8 miesięcy temu
Cudze już zabierają! YouTube Magazyn Ekspresu Reporterów Próba Wiary
pawel
8 miesięcy temu
należy uczyć się z historii ? tz z inkwizycji , wypraw krzyżowych,czy z krucjaty dziecięcej ?
Floyd
8 miesięcy temu
To samo czeka PiS i fotomontaż.
Alek
8 miesięcy temu
Zwolennicy Trumpa człowieku zastanów się o czym ty piszesz.
bECsUGSj
CNNNC
8 miesięcy temu
Franciszek papiez jest panem feudalnym . Demokracja w feudalizmie jest niemozliwa . Powinien powiedziec -Nie lekajcie sie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić