Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
HNM
|

Papugi usunięte z parku dla zwierząt. W powód aż ciężko uwierzyć

34
Podziel się:

5 papug usunięto z parku dla zwierząt. Powód? Przeklinały na turystów i mieszkańców, którzy pojawiali się w tym miejscu, aby odpocząć. Afrykańskie papugi adoptowane zostały przez Lincolnshire Wildlife Park w Friskney w sierpniu tego roku. Sądzono, że będą umilały miejsce swoją obecnością...

Papugi usunięte z parku dla zwierząt. W powód aż ciężko uwierzyć
Papugi wycofane z Lincolnshire Wildlife Park. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Ian Waldie)

Jess Newton, jeden z opiekunów, który zajmował się papugami, był w szoku, kiedy po raz pierwszy usłyszał, co papugi "mają do powiedzenia" odwiedzającym Lincolnshire Wildlife Park w Friskney. Papugi nie przebierały w słowach.

Z dzióbków papug słychać było niewybredne komentarze i wulgaryzmy, których te... najprawdopodobniej nauczyły się od swoich poprzednich właścicieli. Papugi przybyły bowiem do parku w sierpniu i wtedy też zostały przygarnięte przez Lincolnshire Wildlife Park w Friskney.

Choć papugi miały być miłą atrakcją dla osób, które chodziły po parku, to jednak stało się inaczej, co z przykrością stwierdził Steve Nichols, dyrektor parku. "W przypadku tej piątki jeden przeklinał, a drugi się śmiał, i to tak trwało" - mówi, cytowany przez BBC.

Niektórzy odwiedzający uznali to za zabawne, ale ponieważ dzieci odwiedzały park w weekendy, postanowiliśmy je przenieść - tłumaczy.

Teraz papugi przebywają wśród 250 innych, jednak są odizolowane od ludzi. Niestety, stwarza to ryzyko, że nie przejmą one dobrych "manier" swoich nowych przyjaciół, a stanie się na odwrót. Wówczas wszystkie ptaki nauczyłyby się przeklinać, co oczywiście nie byłoby dobrą wizytówką parku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
Kikikotek23
4 miesiące temu
Ej ale one by wtedy nie pamiętały i by tak nie przeklinały Więc jak już to ktoś w pobliżu ich klną i one to zapamiętały i tak gadały to nie wina tych papug tylko ktoś kto klną koło nich i zresztą własciciela bo nie dopilnował papug a im trzeba mówić mile rzeczy i już nie będzie a śmianie może dlatego że tamten ktoś potem się śmiał a one są mądre i to zapamiętały a szczególnie może ich tam nie chciano i tak powiedzieli ale mniejsza moim zdaniem one bez powodu nie klneły to ktoś kołonich klną i się śmiał a one to zapamiętały .
Kot
4 miesiące temu
Ale jak papugi mogą przeklnąć?
Arete82
4 miesiące temu
To już było powtarzacie materiały
Hwdp
4 miesiące temu
Durna dyrekcja zoo z takich papug można zrobić kasowa atrakcje. Jeszcze odpowiednio doszkolic i wstęp dla dorosłych
Hwdp
4 miesiące temu
Durna dyrekcja zoo z takich papug można zrobić kasowa atrakcje. Jeszcze odpowiednio doszkolic i wstęp dla dorosłych
Kora
4 miesiące temu
Tiaaa... News sprzed dwoch lat.
Tytus de Zoo
4 miesiące temu
Ile kosztuje ta papuga? 1000 pln,a co ona umie?, mówi po hiszpańsku i angielsku, aha!, a ta druga ile? 2000 pln mówi po angielsku , rosyjsku,angielsku i francusku,aha!, a ta trzecia ile?, 3000 pln, to pewnie mówi w jeszcze wiekszej ilości języków?.otóż ta papuga nie mówi wcale, to dlaczego jest najdroższa?!, bo cała reszta mówi do niej "szefie".
gość 
4 miesiące temu
Może uciekły piratom,więc maniery odpowiednie:)
Ftdt
4 miesiące temu
Skoro jeden przeklina a drugi się śmieje to widać wiedziały co robią i słusznie zresztą. Człowiek to zwyczajnie głupie podzwierze
Barbara z Ham...
4 miesiące temu
Uwielbiam słowo przyłapana. Jest tak samo żałosne, jak Wasz portal.
Stan
4 miesiące temu
Chcę te papugi. moim gościom by się to podobało. A tym co nie to niech kij usuna z tylka
Ania
4 miesiące temu
Same tego przeklinania się nie nauczyly,...
Kola
4 miesiące temu
Pisowiec nie będzie karany
Oska
4 miesiące temu
Większość ludzi są jak papugi, małpują jedni po drugich
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić