Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
DSM
|
aktualizacja

Paradoks. Rosjanie złapali Ukraińców. "Ale w tym przypadku to dobrze"

Podziel się:

Dla Polaków wszystko jest jasne, ale część zachodnich internautów nie może zrozumieć, co się wydarzyło. Rosjanie z "legionu wolności" złapali "byłych" Ukraińców walczących po rosyjskiej stronie.

Paradoks. Rosjanie złapali Ukraińców. "Ale w tym przypadku to dobrze"
Paradoks. Rosjanie walczący za Ukrainę złapali Ukraińców walczących za Rosję (Twitter)

Osoby nieznające współczesnej historii Rosji i Ukrainy mogą się pogubić. Ogromne zdziwienie u części internautów wywołała wieść przekazana przez portal Nexta. Pokazano zdjęcie przedstawiające dwóch skrępowanych żołnierzy z zasłoniętymi oczami i stojących nad nimi dwóch innych żołnierzy w kominiarkach.

Rosjanie z rosyjskiego "Legionu Wolności" schwytali byłych Ukraińców, którzy walczą po stronie Rosji – podpisano zdjęcie.

Paradoks. Część komentujących nie kryje konfuzji. Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że po stronie rosyjskiej walczą (dobrowolnie lub pod przymusem) mieszkańcy samozwańczych republik ludowych, de facto podległych Rosji od 2014 roku. Formalnie są oni jednak wciąż Ukraińcami, ponieważ wspomnianych republik nie uznaje na świecie nikt poza Rosją.

Mało kto też wie, że poza Legionem Cudzoziemskim w Ukrainie utworzono też legion, który ma składać się tylko z Rosjan. Jego nazwa jest różnie tłumaczona na język polski: Legion Wolność Rosji, Legion "Wolność Rosji" lub Legion "Wolna Rosja". W jego skład mają wchodzić jeńcy lub dezerterzy z rosyjskiej armii, którzy zgłosili chęć walki po stronie ukraińskiej. Ich tożsamości są skrzętnie chronione, aby uniemożliwić rosyjskim władzom wywieranie nacisku na ich rodziny lub mszczenie się na nich.

Innymi słowy Rosjanie złapali Ukraińców, ale w tym przypadku to dobra wiadomość – podsumował jeden z komentujących.
"To jest strasznie skomplikowane", "Co za pokręcona historia", "Symulacja się tnie", "Dosyć ironiczne", "To tylko pokazuje, jak bezsensowna jest ta wojna" – komentują skołowani internauci.
Zobacz także: Z wierzchu wielka moda, w sercu wielki smutek. Ukraiński pop-up w Warszawie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić