Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Parodia. Tak wygląda ładowanie broni po rosyjsku

Na polu bitwy widać, że Rosjanie mają coraz większe problemy ze znalezieniem wyszkolonych i doświadczonych żołnierzy. Udostępnione w sieci nagranie, że wojskowi walczący dziś z Ukrainą mają problem w najprostszych czynnościach takich jak... ładowanie broni.

Parodia. Tak wygląda ładowanie broni po rosyjsku
Rosjanie "popisali" się akcją ładowania wyrzutni rakiet (Twitter)

Na opublikowanym materiale rosyjscy żołnierze ładują (a właściwie próbują ładować) wyrzutnię BM-21 Grad. Czynność ta idzie im jednak dość... opornie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 13.09, godzina 16:50

Wojskowi najpierw źle dopasowali wielkość rakiet, a następnie na siłę "wbijają" głowice w konstrukcję wyrzutni rurowej. Używają do tego łomu (wyglądającego na skrzynię), który obija się o końcówkę pocisku.

Wszystko dzieje się przy akompaniamencie śmiechów żołnierzy.

Internauci rozbawieni filmem z Rosjanami w roli głównej

Ładowanie gradów w rosyjskim stylu. Podobno to druga armia świata - skwitował materiał Anton Heraszczenko, doradca szefa MSW Ukrainy, który opublikował go na swoim kanale na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci podzielają rozbawienie Heraszczenki.

Co za genialny i skuteczny sposób ładowania wyrzutni rakiet. Jestem pewien, że wróg będzie przerażony widokiem bandy żołnierzy biegających z drutami i bateriami. To jest uosobienie współczesnej wojny - piszą pod opublikowanym w sieci filmem.

Nikt z nagranych, rozbawionych wojskowych rosyjskich chyba nie zdawał sobie sprawy z tego, jak bardzo ryzykuje. Po pierwsze, ich działanie mogło doprowadzić do zgubnego w skutkach wybuchu. Po drugie, tak załadowana wyrzutnia Grad raczej nie spełni swojej roli, a prędzej zostanie popsuta.

Widać, że Rosjanie nie mogą już liczyć na wsparcie wyspecjalizowanych wojskowych, którzy znają się na broni i potrafią ją obsługiwać. To dobra wiadomość dla Ukrainy, której kontrofensywa cały czas trwa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić