Maseczka i zaparowane okulary? Zobacz, jak pozbyć się problemu

99

Na terenie całej Polski w miejscach publicznych obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych. Bywa ono jednak uciążliwe dla osób, które noszą okulary – pod wpływem oddechu szkła często zaparowują. Istnieje jednak kilka prostych sposobów, jak temu skutecznie zaradzić.

Maseczka i zaparowane okulary? Zobacz, jak pozbyć się problemu
Osoby noszące maseczki często skarżą się na zaparowane szkła okularów (Getty Images, Patrick Daxenbichler)

Zaparowane szkła są nie tylko uciążliwe, lecz wręcz niebezpieczne. Jeśli tracimy możliwość widzenia otoczenia, nietrudno o potknięcie się lub w najgorszym razie – nawet wypadek. Jak jednak pogodzić zachowanie okularów w nienaruszonym stanie z koniecznością noszenia maseczki ochronnej?

Zaparowane szkła w okularach od maseczki – co robić?

Najpopularniejszym sposobem na powstrzymanie zaparowywania szkieł w okularach jest przesuwanie ich na samą krawędź nosa. Jest to jednak możliwe wyłącznie w przypadku osób, które posiadają druciane "noski". W przypadku posiadaczy plastikowych oprawek mogłoby dojść do zsunięcia się ich na ziemię.

Szkła okularów zaparowują, ponieważ oddech wydostaje się przez krawędź maseczki. Dobrym pomysłem, który rozpowszechniły m.in. tiktokerki, jest więc podklejenie górnej części plastrem. Jeśli zrobi się to skutecznie, powietrze powinno wydostawać się w znacznie mniejszym stopniu.

Jeśli zarówno zamocowanie okularów na krawędzi nosa, jak i podklejenie maseczki są dla nas zbyt niewygodne, możemy sięgnąć po specjalne preparaty. Są one dostępne zarówno w sklepach optyczno-okulistycznych, jak i internetowych. Jeśli wyczyścimy szkła tymi środkami, przez pewien czas będziemy mieć spokój od parowania.

Zobacz także: Zobacz też: Zmiany w obostrzeniach. Przyłbica tylko pod jednym warunkiem
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić