Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Paszporty covidowe. Kontrowersyjna decyzja na komendzie w Raciborzu

17
Podziel się:

Komenda Powiatowa Policji poinformowała o zmianie zasad dla odwiedzających osób. Każdy chcący wejść do budynku będzie musiał okazać paszport covidowy.

Paszporty covidowe. Kontrowersyjna decyzja na komendzie w Raciborzu
Zmiany z Raciborza odbiły się szerokim echem (Policja)

O nowych zasadach poinformował portal naszraciborz.pl. Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu zdecydowała się podjąć rewolucyjną decyzję. Okazało się, że od teraz nie każdy będzie mógł się tam udać i złożyć zgłoszenie.

Zmiany mają związek z chęcią zminimalizowania zagrożenia covidowego. Komenda poinformowała, że w ramach dyżuru skargowego zamierza przyjmować zgłoszenia wyłącznie od tych osób, które legitymują się paszportem szczepionkowym. Rewolucyjna zmiana może być przykładem dla innych komisariatów na terenie całego kraju.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 (KORONAWIRUS), w ramach dyżuru skargowego w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu oraz w Komisariacie Policji w Kuźni Raciborskiej i w Krzyżanowicach będą przyjmowane tylko osoby, które okażą ważny certyfikat szczepień potwierdzający przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 - podała raciborska KPP.

Decyzja komendy odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Internauci wyraźnie podzielili się na zwolenników i przeciwników nowej zasady. Niektórzy pochwalili pomysł i zaproponowali nałożenie kary mandatu w przypadku złamania zasady. Inni nie pochwalili decyzji i z zaciekawieniem pytali, co mają zrobić osoby niezaszczepione, które potrzebują pomocy mundurowych.

Ja bym takiej niezaszczepionej osobie, która wejdzie do komendy bez maseczki wypisał mandat 500 zł, a następnie grzecznie wyprosił - zaproponował zwolennik nowych zasad.
Czyli np. bita żona nie zgłosi męża, bo nie ma szczepienia? Dziecko uciekające przed pedofilem nie znajdzie schronienia na komendzie, bo nie ma paszportu covidowego? - zapytał przeciwnik decyzji.
Zobacz także: Pracownicy sklepu zaatakowali inspektorów sanepidu. Rzecznik MZ: Sprawa znajdzie finał w prokuraturze
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Absurd
4 miesiące temu
a przestępca też nie wejdzie bez paszportu?
Qwer
12 miesięcy temu
Szczepienia są obowiązkowe? Nie.Resztę proszę dopowiedziec sobie samemu.
Realista
rok temu
Komendy zaczną płonąć jak pochodnia?
100% JP
rok temu
Pluję na policję.
Norymberga 2
rok temu
Polska, kraj w którym oficjalnie Policja łamie prawo i żadnych konsekwencji nie ponosi. Rząd uczestniczy w ludobójstwie Polaków i jest obecnie bezkarny.
HWDP
rok temu
Kocham Policję w jelito. Teraz jeszcze mocniej.
kadzik
rok temu
Ciekawe jak ktoś coś przeskrobie to bez paszportu też na komendę Go nie wezmą?
Ale jaja
rok temu
Od teraz Policyja w Raciborzu nie będzie łapać ani zatrzymywać wszystkich niewyszczepionych bandytów.
EUropejczyk
rok temu
Bardzo słusznie. Przed wejściem do samolotu musi okazać się ważnym okresem po szczepieniu p.- covidowyni, praktycznie w całej świadomej Europie bez szczepienia nie wejdzie do kina, kawiarni, restauracji, muzeum...i tam zdecydowana większość zgadza się z tym wymogiem. Szczepienia ochronne nikomu nie odbierały "wolności obywatelskiej" przeciwko POLIO, OSPIE, ... To głupcy z kręgów jednego z Kościołów w Polsce wzespół z takimi pro- live opusowego Cieszynioka z urodzenia, siwego i ciemnowłosej Kai opowiadają "więźniom sumienia" o szczepionkach z ABORTOWANYCH płodów . Poziom socjospekulacji ...ogromną i działa.
ciekawski
rok temu
A w Toruniu też będą sprawdzać paszport cowidowy na pląsach u muchomora?
esdrtjfdykugh
rok temu
każdy pretekst dobry aby nic nie robić
Suseł
rok temu
Pewnie fejk
S&D
rok temu
A gdy patrol zastanie włamywacza czy złodzieja to podejmie interwencję czy zachowa odstęp i poprosi o paszport covidowy?
kkd
rok temu
Z wiezień powinni być zwolnieni wszyscy skazańcy bez paszportu kowidowego.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić