Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Picie alkoholu nad Wisłą. Jest nowa decyzja warszawskich radnych

13

Czy nad Wisłą można pić alkohol? Niektórzy pewnie zastanawiali się, czy w tym roku będzie można nad wodą napić się np. piwa czy innych napojów zawierających alkohol. Niestety, warszawscy radni postawili sprawę jasno. Decyzja samorządu stolicy nie pozostawia złudzeń.

Bulwary Wiślane w Warszawie. Czy można pić piwo?
Bulwary Wiślane w Warszawie. Czy można pić piwo? (Getty Images)

Czy spożywanie alkoholu nad Wisłą jest dozwolone?

Jest decyzja władz Warszawy w sprawie picia alkoholu nad Wisłą. W czwartek 14 maja przegłosowali oni uchwałę dotyczącą spożywania alkoholu nad Wisłą. Zakaz picia napojów alkoholowych obowiązuje do czadu zakończenia epidemii koronawirusa.

Warszawa. Zakaz spożywania alkoholu na bulwarach wiślanych i plaży Poniatówka

Warszawscy radni postanowili, że w czasie epidemii SARS-CoV-2 nie wolno pić alkoholu w miejscach publicznych, tj. bulwary wiślane i plaża Poniatówka. Zakaz obowiązuje do momentu odwołania stanu epidemii.

Zakaz picia alkoholu do czasu odwołania stanu epidemii

W tym momencie w Warszawie obowiązuje uchwała radnych z marca 2020 o zakazie spożywania alkoholu nad Wisłą do 31 czerwca. Nowa uchwała z kolei wprowadza zakaz picia alkoholu od 1 lipca aż do odwołania stanu epidemii w Polsce.

Nie wiadomo, kiedy na bulwarach wiślanych i plaży Poniatówka będzie można spożywać alkohol. Wszystko zależny od sytuacji epidemiologicznej w kraju. Przypomnijmy - od 2018 roku do marca 2020 te tereny były wyłączone z zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić