Bogdan Kicka| 
aktualizacja 

Pięcioraczki z Horyńca są już w Tajlandii. Mieszkają w pięknym miejscu

193

Pięcioraczki z Horyńca i ich rodzice dotarli już do upragnionej Tajlandii. Pomysł ten, choć zrodził się niedawno, bardzo szybko udało się zrealizować. Pani Dominika i pan Vincent pokazali piękny dom z basenem. Robi wrażenie!

Pięcioraczki z Horyńca są już w Tajlandii. Mieszkają w pięknym miejscu
Rodzina pięcioraczków jest już w Tajlandii. (Instagram, piecioraczki_z_horynca)

Jakiś czas temu rodzina Clarke'ów, która dała się poznać jako rodzina pięcioraczków, ogłosiła, że planuje przeprowadzkę do Tajlandii. Swoje plany motywowała chęcią zmiany środowiska i poszukiwaniem miejsca, gdzie życie jest tańsze.

Mama maluszków, Dominika Clarke, wspominała, że po śmierci swojej mamy i dziadka kontakt z resztą rodziny praktycznie się urwał, co stało się dodatkowym czynnikiem motywującym do zmiany miejsca zamieszkania

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Iracka migrantka po powrocie o tym, co przeżyła na granicy. "Rząd Białorusi jest bardzo zły"

Przeprowadzka do Tajlandii

Pani Dominika i pan Vincent przez wiele tygodni przygotowywali się do wyprowadzki z Polski. W końcu spakowanie takiej gromadki to nie lada wyzwanie. Do tego doszło załatwianie formalności, sprzedaż samochodu czy odbywanie niezbędnych wizyt u lekarza. Kiedy wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik, rodzina wyruszyła w długą podróż.

Mama pięcioraczków w udostępnianych relacjach pokazywała, jak radzili sobie na pokładzie samolotu. W trakcie lotu rodzina wykorzystała różne strategie, aby poradzić sobie z wyzwaniem: najmłodsze dzieci spędziły czas na kolanach rodziców, a starsze zainteresowane były bajkami i widokami z okna samolotu.

W trakcie podróży rodzina na chwile zatrzymała się w lotniskowym hotelu w Dubaju, po czym ruszyła w do Tajlandii. Po wylądowaniu udali się do pięknego domu z basenem. Czy to tam zamieszkają na stałe? Tego jeszcze nie wiemy. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalszą relację z tej niezwykłej przygody.

Poniżej publikujemy kilka ujęć z relacji mamy pięcioraczków.

Rodzina pięcioraczków

Pięcioraczki z Horyńca przyszły na świat 12 lutego 2023 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie ważąc od 710 do 1400 gramów. Niestety, jeden z pięcioraczków, Henry James, zmarł trzy dni po narodzinach.

Mama maluszków, Dominika Clarke, spędziła w szpitalu 12 tygodni przed porodem. Po narodzinach dzieci przez kilka tygodni pozostawały w szpitalu, aby osiągnąć parametry zdrowotne pozwalające na ich wypisanie.

Rodzice dzielili się z mediami i w mediach społecznościowych przebiegiem opieki nad dziećmi, a także swoimi przemyśleniami i wyzwaniami związanymi z wychowywaniem tak licznej rodziny. Pani Dominika opowiadała o codziennej rutynie, podkreślając, że kluczem do zarządzania tak dużą rodziną jest spokój i organizacja. Zaznaczała, że starsze dzieci chętnie pomagają przy młodszym rodzeństwie, co dodatkowo wzmacnia więzi rodzinne.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić