aktualizacja 

Pielęgniarka wyleciała z pracy. Fatalna pomyłka w polskim szpitalu

272

Do bardzo przykrej sytuacji doszło w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Poinformowano o śmierci pacjentki. Nieco później okazało się, że... kobieta jednak żyje. Teraz szpital wyciąga konsekwencje względem personelu.

Pielęgniarka wyleciała z pracy. Fatalna pomyłka w polskim szpitalu
W szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do pomyłki (Google Maps)

W piątkowy poranek 88-letni mężczyzna otrzymał porażającą informację. Pielęgniarka ze szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim przekazała mu, że jego żona nie żyje. W związku z tym poczyniono wstępne przygotowania do pogrzebu.

88-latek zawiadomił swoje dzieci i dalszą rodzinę. Tymczasem w szpitalu okazało się, że... kobieta nadal żyje.

Spytaliśmy, czy możemy odebrać akt zgonu pani Matyjanek. Panie popatrzyły na siebie bardzo dziwnym wzrokiem. Jedna z nich żachnęła się nawet i powiedziała: "Przecież pani Matyjanek żyje" - zrelacjonował w rozmowie z TVN Zbigniew Matyjanek, syn kobiety hospitalizowanej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Fatalna pomyłka. Szpital wyciąga konsekwencje

Krótko po tym zdarzeniu dyrektor szpitala Tomasz Kopiec zapewniał, że sprawa jest wyjaśniana. W rozmowie z TVN24 oznajmił, że doszło do błędu.

Doszło do złamania procedury. Mamy jasno opisane rozwiązania w takiej sytuacji, pracownicy nie postępowali zgodnie z przyjętymi zasadami. W tej chwili poprosiliśmy personel o wyjaśnienia, natomiast już ze wstępnych ustaleń wynika, że nie przestrzegano procedury - przyznał dyrektor. - Przepraszam, nie znajduję tu żadnego uzasadnienia i mogę tylko wyrazić współczucie dla rodziny pacjentki, która przebywa wciąż na naszym ZOL-u (w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym - przyp. red.) - zaznaczał Kopiec.

Radio Ostrowiec informuje, że pielęgniarka odpowiedzialna za tę pomyłkę została zwolniona. - Ja takich błędów nie mogę tolerować i nie widziałem innego rozwiązania - stwierdził dyrektor placówki, cytowany przez wspomnianą rozgłośnię.

Zobacz także: Rozbił samochód na latarni. Pokaz głupoty amerykańskiego kierowcy
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić