Pijany i agresywny 50-latek wjechał mercedesem na plac zabaw

27

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na "podwójnym gazie" wjechał na teren placu zabaw. 50-latek podczas interwencji podawał fałszywe dane, znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy oraz wywierał wpływ na ich czynności służbowe. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pijany i agresywny 50-latek wjechał mercedesem na plac zabaw
Pijany i agresywny 50-latek wjechał mercedesem na plac zabaw (Policja)

Do zdarzenia doszło 23 sierpnia 2023 roku około godziny 13.00 w Lutomiersku (woj. łódzkie). Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wjechał samochodem na teren placu zabaw. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali samochód osobowy marki Mercedes.

Pojazd ugrzązł w piaskownicy, a jego kierujący nie chciał podać swoich danych. Czuć było od niego alkohol. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 50-latka - poinformowała sierż. sztab. Agnieszka Jachimek.

Po zatrzymaniu przez mundurowych, mieszkaniec Lutomierska stał się agresywny i wulgarny. Znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji, podczas zatrzymania stawiał opór i wywierał wpływ na ich czynności służbowe, tak by odstąpili od ich wykonywania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Policjant uratował życie mężczyzny. Nagranie reanimacji w autobusie miejskim w Warszawie
Po umieszczeniu 50-latka w policyjnym radiowozie mundurowi ustalili jego dane oraz przebieg zdarzenia. Jak wynikało z relacji świadków kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na teren placu zabaw - dodaje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z Łodzi.

Szczęście w nieszczęściu w Łodzi

Na szczęście w chwili zdarzenia nie było na miejscu bawiących się dzieci. Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie, miał ponad 2 promile. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany.

50-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić