o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Pijany proboszcz wywołał skandal. Jest komentarz kurii

148
Podziel się

Pijany proboszcz z Gryfic oddawał mocz na ulicy w centrum miasta, a potem znieważył policjantów. Jednego z funkcjonariuszy miał uderzyć w twarz. Mieszkańcy Gryfic nie kryją swojego oburzenia. Skandal skomentowała także kuria.

Pijany proboszcz wywołał skandal. Jest komentarz kurii
Skandaliczne zachowanie proboszcza z Gryfic (Pixabay)
bECtRXcl

Proboszcz parafii w Gryficach Ireneusz P. oddawał mocz na ulicy w centrum miasta. Zauważyli go przejeżdżający policjanci, którzy postanowili natychmiast zareagować.

W trakcie interwencji 63-letni duchowny był agresywny. Rzucał w kierunku policjantów obelgami, a jednego z nich miał nawet uderzyć.

bECtRXcn
Potwierdzam, że tego dnia policja interweniowała. Podejmowaliśmy czynności wobec mężczyzny, który dopuścił się wykroczenia związanego z zanieczyszczeniem miejsca publicznego i używaniem nieprzyzwoitych słów. Mężczyzna odmówił też podania swoich danych osobowych, za co został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych - powiedział "Faktowi" rzecznik policji w Gryficach Zbigniew Frąckiewicz.

Proboszcz za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy i naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich.

bECtRXct

Reakcja mieszkańców i kurii na skandaliczne zachowanie proboszcza

Mieszkańcy nie kryją, że są zbulwersowani sprawą. Skandal związany z proboszczem skomentowała również kuria. Okazuje się, że duchowny sam poprosił o urlop.

Takie zachowanie nie przystoi żadnej osobie, a tym bardziej duchownemu. Jeśli już do czegoś takiego doszło, to powinien przeprosić, a nie obrażać policjantów - powiedziała "Faktowi" jedna z parafianek.
W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w Grycach, w dniu 12 stycznia 2021 r., z udziałem księdza naszej Archidiecezji, w wyniku podjętych działań i rozmów, zainteresowany kapłan dobrowolnie poddał się karze wynikającej z postępowania prokuratorskiego. Ponadto ksiądz zobowiązał się do przeproszenia wiernych i policjantów za swoje postępowanie, poprosił o urlop w celu przemyślenia sprawy i podjęcia środków zadośćuczynienia oraz oddał się do dyspozycji Księdza Arcybiskupa - przekazał w oświadczeniu ks. Sławomir Zyga, Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.
bECtRXcu

Zobacz także: Apostazja. Ksiądz mówi wprost: moda, by być przeciwko Kościołowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECtRXcO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(148)
WC Piker
6 miesięcy temu
Oni tak się zachowują bo wiedzą że są bezkarni i nikt im nic nie zrobi...Już PIS się o to postara...
grzesznik
7 miesięcy temu
Zgrzeszył?. No zgrzeszył, a kto niema pokus?
Zzp
8 miesięcy temu
Wiecie jaie ubranie robocze chroni przed wszystkim - sutanna.
bECtRXcP
Polak
8 miesięcy temu
Nie oskarża go bo zna grzeszki prokuratora że spowiedzi
Katolik
8 miesięcy temu
W Bełchatowie proboszcz x wikary pobili się przed kościołem o podział pieniędzy obaj byli piani i do dziś nic im się ni stało nawet naiwnych spowiadają
Woluntas
8 miesięcy temu
Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. W tekście jak byk stoi, że ksiądz poddał się karze wynikającej z postępowania prokuratorskiego. Czytajcie do końca, to może przestaniecie bić pianę.
YOU
8 miesięcy temu
Kruk krukowi oka nie wykole!!!
Piotr
8 miesięcy temu
A ja się będę modlić za tego księdza.
1111
8 miesięcy temu
Zdarza się, każdy ma pecha
Sbb
8 miesięcy temu
Księdza wszyscy widzą i komentują w mojej miejscowości kilka lat do tyłu burmistrz po tracił pszachodnia na pasach wjechała na czerwonym świetle był pod wpływem alkoholu nikt tego nie opisał i nie nagłośnił nie poniósł żadnej kary stołka nie stracił
Kobe
8 miesięcy temu
Dlatego unikam kościoła i facetów w sukienkach. Demoralizacja postępuje. Gość powróci do "posługi" jak sprawa przyschnie, a później będzie nauczał dzieci. Bo to był taki, jednorazowy, niewinny wybryk...
wielebny x
8 miesięcy temu
-oddal sie do "dysPOzycji-PIS-kupa-"tylko grzeczne pytania w trakcie przesluchania"-tak jak PO-wiedzial "the dziwisz-wdowa"-kiedys to byla milicja-TAKICH "SWIECEN"-DOSTALBY WIELEBNY ZE "MECZENNIKIEM"-ZOSTALBY OGLOSZONY-TROCHE "ZLE"-ZE "W TAKICH BOSKICH"-INTERWENCJACH-MILICJANTY GRYFICKIE NIE MAJA-HIGH-TECH - JAK KOLEDZY Z NIEMIEC-TAM MAJA JAK PREDATOR-NA RAMIENIU KAMERE-KTORA"ZAWSZE DZIALA I JEST "MONITORING"-
Maria
8 miesięcy temu
W najgorszym przypadku przeniesie go biskup do innej parafi albo na emeryturę.Przykład dla owieczek tyle że tysiace już zmądrzało i nie chcę mieć z tą sek...nic wspólnego.
bECtRXcH
Heno
8 miesięcy temu
Miał pokuse
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić