o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Pijany proboszcz wywołał skandal. Jest komentarz kurii

147
Podziel się

Pijany proboszcz z Gryfic oddawał mocz na ulicy w centrum miasta, a potem znieważył policjantów. Jednego z funkcjonariuszy miał uderzyć w twarz. Mieszkańcy Gryfic nie kryją swojego oburzenia. Skandal skomentowała także kuria.

Pijany proboszcz wywołał skandal. Jest komentarz kurii
Skandaliczne zachowanie proboszcza z Gryfic (Pixabay)
bDJSfLKJ

Proboszcz parafii w Gryficach Ireneusz P. oddawał mocz na ulicy w centrum miasta. Zauważyli go przejeżdżający policjanci, którzy postanowili natychmiast zareagować.

W trakcie interwencji 63-letni duchowny był agresywny. Rzucał w kierunku policjantów obelgami, a jednego z nich miał nawet uderzyć.

bDJSfLKL
Potwierdzam, że tego dnia policja interweniowała. Podejmowaliśmy czynności wobec mężczyzny, który dopuścił się wykroczenia związanego z zanieczyszczeniem miejsca publicznego i używaniem nieprzyzwoitych słów. Mężczyzna odmówił też podania swoich danych osobowych, za co został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych - powiedział "Faktowi" rzecznik policji w Gryficach Zbigniew Frąckiewicz.

Proboszcz za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy i naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich.

bDJSfLKR

Reakcja mieszkańców i kurii na skandaliczne zachowanie proboszcza

Mieszkańcy nie kryją, że są zbulwersowani sprawą. Skandal związany z proboszczem skomentowała również kuria. Okazuje się, że duchowny sam poprosił o urlop.

Takie zachowanie nie przystoi żadnej osobie, a tym bardziej duchownemu. Jeśli już do czegoś takiego doszło, to powinien przeprosić, a nie obrażać policjantów - powiedziała "Faktowi" jedna z parafianek.
W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w Grycach, w dniu 12 stycznia 2021 r., z udziałem księdza naszej Archidiecezji, w wyniku podjętych działań i rozmów, zainteresowany kapłan dobrowolnie poddał się karze wynikającej z postępowania prokuratorskiego. Ponadto ksiądz zobowiązał się do przeproszenia wiernych i policjantów za swoje postępowanie, poprosił o urlop w celu przemyślenia sprawy i podjęcia środków zadośćuczynienia oraz oddał się do dyspozycji Księdza Arcybiskupa - przekazał w oświadczeniu ks. Sławomir Zyga, Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.
bDJSfLKS

Zobacz także: Apostazja. Ksiądz mówi wprost: moda, by być przeciwko Kościołowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJSfLLm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(147)
I tyle
miesiąc temu
No jasne urlopik sprawa pod dywan i dalej będzie na stołku. Kosciol kopie sam sobie grób.
Jan
miesiąc temu
Od sądzenia są sądy a nie biskupi
biaderek
miesiąc temu
A kto im wtopił pojęcie, że są poand prawem po prostu szczyt obłudy Ci biznesmeni wiary stawiają się ponad prawem brawo prezesiku
bDJSfLLn
czcc
miesiąc temu
To sa aparaty lepsze od nas tylko ze nas karaja a ich nie
Trayra
miesiąc temu
Co ten facet odwalił xd moze go ministrant rzucił i odreagował, dajcie ludziom zyc :p
Najnowsze komentarze (147)
grzesznik
4 tyg. temu
Zgrzeszył?. No zgrzeszył, a kto niema pokus?
Zzp
miesiąc temu
Wiecie jaie ubranie robocze chroni przed wszystkim - sutanna.
Polak
miesiąc temu
Nie oskarża go bo zna grzeszki prokuratora że spowiedzi
Katolik
miesiąc temu
W Bełchatowie proboszcz x wikary pobili się przed kościołem o podział pieniędzy obaj byli piani i do dziś nic im się ni stało nawet naiwnych spowiadają
Woluntas
miesiąc temu
Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. W tekście jak byk stoi, że ksiądz poddał się karze wynikającej z postępowania prokuratorskiego. Czytajcie do końca, to może przestaniecie bić pianę.
YOU
miesiąc temu
Kruk krukowi oka nie wykole!!!
Piotr
miesiąc temu
A ja się będę modlić za tego księdza.
1111
miesiąc temu
Zdarza się, każdy ma pecha
bDJSfLLf
Sbb
miesiąc temu
Księdza wszyscy widzą i komentują w mojej miejscowości kilka lat do tyłu burmistrz po tracił pszachodnia na pasach wjechała na czerwonym świetle był pod wpływem alkoholu nikt tego nie opisał i nie nagłośnił nie poniósł żadnej kary stołka nie stracił
Kobe
miesiąc temu
Dlatego unikam kościoła i facetów w sukienkach. Demoralizacja postępuje. Gość powróci do "posługi" jak sprawa przyschnie, a później będzie nauczał dzieci. Bo to był taki, jednorazowy, niewinny wybryk...
wielebny x
miesiąc temu
-oddal sie do "dysPOzycji-PIS-kupa-"tylko grzeczne pytania w trakcie przesluchania"-tak jak PO-wiedzial "the dziwisz-wdowa"-kiedys to byla milicja-TAKICH "SWIECEN"-DOSTALBY WIELEBNY ZE "MECZENNIKIEM"-ZOSTALBY OGLOSZONY-TROCHE "ZLE"-ZE "W TAKICH BOSKICH"-INTERWENCJACH-MILICJANTY GRYFICKIE NIE MAJA-HIGH-TECH - JAK KOLEDZY Z NIEMIEC-TAM MAJA JAK PREDATOR-NA RAMIENIU KAMERE-KTORA"ZAWSZE DZIALA I JEST "MONITORING"-
Maria
miesiąc temu
W najgorszym przypadku przeniesie go biskup do innej parafi albo na emeryturę.Przykład dla owieczek tyle że tysiace już zmądrzało i nie chcę mieć z tą sek...nic wspólnego.
Heno
miesiąc temu
Miał pokuse
Nie wierze w ...
miesiąc temu
No i fajnie pograzajcie sie dalej oby tak dalej
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić