Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Pilny apel do żony prezydenta. "Wzywamy panią"

7
Podziel się:

Członkowie Fundacji Krąg Siostrzeństwa postanowili wystosować apel do Agaty Kornhauser-Dudy. Ma on związek z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Zainteresowani losem uchodźców chcą, by małżonka prezydenta Andrzeja Dudy podjęła odpowiednie kroki.

Pilny apel do żony prezydenta. "Wzywamy panią"
Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda (akpa, AKPA)

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej nadal jest trudna. W związku z tym wystosowany został apel do żony prezydenta Andrzeja Dudy. Jego autorzy proszą pierwszą damę o pomoc w zakończeniu kryzysu migracyjnego.

Tytuł Pierwszej Damy RP to nie tylko wielki zaszczyt, ale również honorowe zobowiązanie do pomagania najsłabszym i najbardziej potrzebującym. Pełniona przez Panią funkcja umożliwia aktywne działania w tym obszarze, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą i apelem, by zechciała Pani skorzystać ze swoich uprawnień i wstawiła się za tymi skrzywdzonymi przez los ludźmi - napisano.

Autorzy apelu zwrócili również uwagę na to, że Agata Duda, jako matka, powinna wiedzieć, co teraz czują kobiety na granicy. - Z pewnością podobnie jak my odczuwa Pani wielki smutek na samo wyobrażenie grozy, jakiej doświadczają dzieci, które razem z rodzicami są pozbawione dachu nad głową i poczucia stabilizacji - podkreślono.

Będąc matką, wie Pani doskonale, jak czuje się kobieta, gdy nie jest w stanie zapewnić swojemu dziecku bezpiecznej, ciepłej przestrzeni - dodano.

Apel do Agaty Dudy. "Wręcz obowiązek!"

W apelu wspomniany został też prezydent. "Zarówno Pani, jak i Pani Mąż, Prezydent RP Andrzej Duda, powołujecie się często na wartości rodzinne i naszą gościnność. Teraz jest ten moment, kiedy słowa i deklaracje mają szansę – a wręcz obowiązek! – przekuć się w czyny. Rzeczywistość mówi 'sprawdzam'" - możemy przeczytać.

Pani Prezydentowo, Pani Agato Kornhauser-Duda, głęboko wierzymy, że usłyszy Pani nasz apel i korzystając ze swojej pozycji i autorytetu, opowie się za humanitarnym traktowaniem uchodźców, którzy przebywają na wschodniej granicy Polski, w duchu szacunku dla drugiego człowieka, otwartości i miłości. Wzywamy Panią, a także inne pełniące funkcje publiczne kobiety, w tym polityczki wszystkich opcji, do stanięcia wspólnie z nami w Kręgu i zdecydowanego opowiedzenia się za udzieleniem wsparcia osobom szukającym w naszym kraju pomocy i schronienia - pisze Fundacja Krąg Siostrzeństwa.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Ważka
9 miesięcy temu
Pani prezydentowa jest osobą apolityczną, od polityki jest jej mąż i rząd RP. Dają radę z wojną hybrydową lepiej od innych i to w sytuacji wrogiej opozycji, która jest wyraźnie antypolska. Listy można słać ale do Łukaszenki a najlepiej pojechać na Białoruś i samemu doświadczyć gościnności baćki.
Kuki
9 miesięcy temu
Przecież ten wieszak na ubrania nie mówi w żadnej sprawie. Jak to wieszak.
Wiking
9 miesięcy temu
Kto przekroczy granice w niedozwolonym miejscu - przestępca jest. Strzelać bez ostrzeżenia. Od tego są legalne punkty przeprawy. Tusk i cała inna szumowina niech ich wezna sobie do swojego domu
Barbara
9 miesięcy temu
Słuchaj,dzieweczko,. -Ona nie słucha-. To dzień biały!to miasteczko. Przy tobie żywego ducha. Co tam wokół siebie chwytasz? Kogo wołasz,z kim się witasz? -Ona nie słucha.-
Jaaaaaa
9 miesięcy temu
Dlaczego ta mało znana fundacja nie wzywa Łukaszenki do zaprzestania swojego procederu? Pewnie jej mocodawcy w Moskwie i dlatego
Preczafu
9 miesięcy temu
Wzywamy dudow i pisowcow rodziców aby dokonali wstecznych aborcji lub przekonali kaczynskieg ,ziobra ,morawieckiego ,Rydzyka to samoeutanazji
Halina
9 miesięcy temu
Wzywamy panią do dudowej litości jeszcze jej nie poznaliscie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić