Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Piotr Ś. mógł przekazać plany Rosjanom. Nowe fakty ws. zatrzymanego przez ABW

7
Podziel się:

Piotr Ś., zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego ws. szpiegostwa na rzecz Rosji, mógł przekazać Moskwie plany siedziby dowództwa dywizji NATO w Elblągu. Mężczyzna pracował w firmie, która rozbudowywała te pomieszczenia.

Główna brama koszar Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu
Główna brama koszar Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu (PAP, Tomasz Waszczuk)

Piotr Ś., zatrzymany przez ABW pod zarzutem szpiegostwa, był managerem spółki AMW Sinevia i koordynował rozbudowę infrastruktury Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód NATO w Elblągu - podaje Onet. Mężczyzna miał mieć dostęp do dokumentacji oraz planów pomieszczeń i mógł również wprowadzać na teren budowy inne osoby.

Z ustaleń portalu wynika, że Piotr Ś. został zatrudniony w firmie Sinevia należącej do Agencji Mienia Wojskowego w 2018 r., już w trakcie realizacji inwestycji w Elblągu. Eksperci zauważają, że to bardzo dobra przykrywka do prowadzenia działalności szpiegowskiej.

Tym bardziej, że Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu koordynuj pracę czterech batalionowych grup bojowych NATO, które stacjonują w Polsce oraz na Litwie, Łotwie i w Estonii.

- Przez rozluźnienie procedur, nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa, nieodpowiedni dobór ludzi znowu naraziliśmy na szwank naszą wiarygodność sojuszniczą - komentuje w rozmowie z Onetem gen. Mieczysław Gocuł, były szef Sztabu Generalnego.

ABW nie odniosła się do nowych ustaleń ws. Piotra. Ś, odsyłając do wcześniejszego komunikatu. Piotra Ś. zatrzymano 24 października w Warszawie. W jego mieszkaniu znaleziono broń i amunicję. Mężczyzna usłyszał zarzut dot. szpiegostwa i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Nastolatek nie przyjął opłatka, przyjechała policja. Odmienne reakcje polityków
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Pit
3 lata temu
Zdrada ojczyzny - kara smireci!!!
GT
3 lata temu
Teraz dostaja takie plany prosto z Waszawy.
Igor Kostyuko...
3 lata temu
bolszoje sposiba toworiszcz Jrosław Rajmundowicz Kaczyńskij i Anton Zdzisławowicz Macierewiczius, PiS choroszo rabotajet
PiS
3 lata temu
To jest pokłosie działań agenta GRU Antona Zdzisławowicza Macierewicziusa.
Jo
3 lata temu
Kara smierci!!!
Oko
3 lata temu
I tak to właśnie z ruskimi. Oszukują i szpiegują a jak się ich przyłapie na gorącym uczynku, to się jeszcze oburzają. Co za zakłamany naród.
sasasasa
3 lata temu
Dlaczego wpuszczamy obcych do naszego kraju? Poska ma juz bardzo zla opinie z tego powodu w europie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić