Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|
aktualizacja

PiS protestuje. W Gdańsku chcą zmienić nazwę Alei Jana Pawła II. Zobacz na jaką

565
Podziel się:

Działacz Wiosny wyszedł z inicjatywą zmiany nazwy gdańskiej ulicy. Według propozycji Aleja Jana Pawła II miałaby zostać aleją Strajku Kobiet. Przeciwko zmianom protestują gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości.

PiS protestuje. W Gdańsku chcą zmienić nazwę Alei Jana Pawła II. Zobacz na jaką
Radny Wiosny chce zmiany nazwy alei Jana Pawła II (Getty Images, David Hume Kennerly)

Sopocki działacz Wiosny Michał Piękoś przygotował internetową petycję w sprawie zmiany nazwy alei Jana Pawła II na aleję im. Strajku Kobiet. Lewicowy aktywista przekonuje, że taka zmiana jest konieczna. Powołuje się przy tym na raport Watykanu na temat byłego waszyngtońskiego kardynała Theodore'a McCarricka.

Chcą aby aleja Jana Pawła II stała się aleją Strajku Kobiet

Petycję o zmianę nazwy ulicy poparli innych przedstawiciele lewicowych ugrupowań: Polskiej Partii Socjalistycznej oraz Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. Autorzy pomysłu podkreślają, że nie można przymykać oczu na ujawnione przez Watykan rewelacje na temat Jana Pawła II. W związku z tym nieunikniona ma być zmiana patrona arterii.

Na obecnym patronie alei, ciążą poważne zarzuty związane z korupcją i pedofilią w Kościele Katolickim – można przeczytać w petycji.

Zmienią Jana Pawła II na Strajk Kobiet? PiS protestuje

Z takim postawieniem sprawy nie zgadzają się gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Opublikowali w tej sprawie oświadczenie. Działacze PiS podkreślają w nim, że zarzuty wobec Jana Pawła II nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Watykański raport podkreśla, że do momentu ogłoszenia nominacji McCarricka na arcybiskupa Waszyngtonu, żadna jego ofiara – ani dorosła, ani nieletnia – nie zgłosiła się do Stolicy Apostolskiej lub do nuncjatury w USA z zawiadomieniem o jego zachowaniu – napisali radni PiS.

Kolejnym argumentem przeciwko zmianie nazwy ulicy ma być dokument "Sacramentorum sanctitatis tutela" (lac. Opiekun sakramentów) z 2001 roku, w którym polski papież ustosunkował się do kwestii pedofilii w Kościele. Przyjęto w nim politykę "zera tolerancji" dla wykorzystywania seksualnego dzieci. Według dokumentu, księża oskarżeni o pedofilię mieli być usuwani ze stanu duchownego.

Obrzydliwe jest przypisywanie św. Janowi Pawłowi II postępowania sprzecznego z wydanym przez niego dokumentem. Fakty jednak dla środowisk lewicowych, inspirujących agresję w stosunku do Kościoła, nie mają żadnego znaczenia. Trzeba, ich zdaniem, zmanipulować społeczeństwo, głównie młodzież, w celu wypromowania własnych pomysłów politycznych – napisali radni PiS.

Gdańsk. Chcą zmiany nazwy ulicy. Projektem może niedługo zająć się rada miasta

Choć w tej chwili petycja Piękosia znajduje się wyłącznie w Internecie. Niedługo może jednak trafić pod obrady rady miasta Gdańska. Działacz Wiosny podkreśla że pomysł jest jego własną inicjatywą, a nie partii.

W Radzie Miasta większość ma Koalicja Obywatelska wraz z komitetem wyborczym Wszystko dla Gdańska. Ze wstępnych rozmów z dziennikarzami nie wynika, jak zachowa się KO w sprawie takiego projektu. Według medialnych doniesień, wielu radnym projekt może nie przypaść do gustu.

Obejrzyj także: Kontrowersyjny wpis Roberta Biedronia o Janie Pawle II. Tak się tłumaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(565)
Mateusz
2 lata temu
Kościół jest atakowany ze wszystkich stron ludzie na całym świecie byli dumni z papieża Polaka który zrobił tyle dobrego rzucali mu się na ręce i padali przed nim na twarz.. A teraz ludzie patrzą tylko na nowoczesny ustrój świata który jest szczerze nie poważny szaleje smiertelna epidemia A oni sobie strajki urządzają I myślą że zmienią im od tak Konstytucję.. Jan Paweł II powiedział " nie zostawiam nic co można by było przekazać komuś z wartości fizycznej.. W darze światu pozostawiam moje słowa pozostawiam... moją ojczyznę którą Bóg wywyzsza A ponad wszystko zostawiam kościół.."
Katolik
2 lata temu
Jestem katolikiem, ale takim prawdziwym, a nie na pokaz. Trzeba usunac nazwy ulic i zlikwidowac pomniki JPII. Jako katolik wstydze sie ze tacy ludzie rzadzili kosciolem.
Hmmmm
2 lata temu
Ani ZSRR ani PRL nie dali rady Janowi Pawłowi 2 a lgiebety. Haha
bielawa
2 lata temu
Gulbinowicz molestował swoje ofiary od lat 60-tych kościół wiedział o jego skłonnosciach a ten pomimo tego ciągle awansował.Jego komple piskupi nic o tym nie wiedzieli?Wojtyła te nic o ty nie wiedział?
bezniku
2 lata temu
Dziwny naród a raczej jego część. Zapierają się go nim przysłowiowy kur trzy razy zapiał ,bo taki jest trend... SW Janie Pawle wybacz i módl się za nami.Amen
Yala
2 lata temu
Powariowali całkiem.....
mikuś
2 lata temu
Najwyraźniej działacze z mało znaczącej partyjki chcą zaistnieć w przestrzeni publicznej. Typowa manipulacja obliczona na hałas i poparcie w przyszłości. Jakby nie patrzeć dzieło całego życia Jana Pawła II to ogrom różnych działań i to dobrych dla całej ludzkości i to fakty niezaprzeczalne,jeśli ktoś myśli inaczej to po prostu jest delikatnie ujmując mało rozgarnięty. To dlatego te ulice i pomniki. A tak nawiasem mówiąc to gdzie podział się pan Biedroń,złożył już mandat europosła tak jak obiecywał? Pracuje już w Polsce i dla Polski? To powinien być obecny problem partii Wiosna-te kłamstewka i kombinacje! Pozdrawiam i rozsądku życzę!
Omg
2 lata temu
Na Janie Pawle ciążą jakieś zarzuty??? Jak na razie to tylko dywagacje i domysły, jeśli nie teorie spiskowe
Anna
2 lata temu
Co dzieje się w naszym kraju, zastanówmy się? Najpierw cała Polska,wierzący katolicy, modlący się, byli dumni z Polaka papieza.Teraz wszyscy przeciwko papiezowi,Kościołowi,wierze, oskarżają wyłącznie kościół o pedofilię a nikt nie zauważył co dzieje się w każdym kraju,jak pedofilia i zboczenia są na porządku dziennym, popatrzcie tylko co dzieje się w Hollywood, czemu temu się NIK nie sprzeciwia. Teraz modne nie wierzyć w Boga i zabijać dzieci nienarodzone.Do czego świat zmierza, bo ludzie tak strasznie podatni na to telewizijne pranie mózgu ze nawet nie zastanawiają się nad tym co gadają. Tak łatwo manipulować masami bo trudno przekonać jednostkę. Przykre.
Rogger
2 lata temu
Aleja Dzieci Jana Pawła II sprzed święceń.
kmln
2 lata temu
Niech zmienią nazwę na Aleja Ofiarowanego Kielicha, bo "złote, a skromne".
Janek
2 lata temu
Kto w Gdańsku rządzi? platforma! to niech zmieni nazwę ulicy i niech cała Polska się o tym dowie.
Popiołek
2 lata temu
Koniec świata!!!
STKMS
2 lata temu
Czas na powrót nazw ulic z czasów kiedy człowiek nie był wartością . Ulica Stalina czy Dzierżyńskiego, albo może Hitlera, Gebelsa.POLECAM
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić