Pizza z Lidla czy z Biedronki? "Nie, strasznie chamski ser"

5

Pizza to jedno z dań, które lubi chyba niemal każdy z nas. Zazwyczaj mamy po prostu preferencje co do tego, z czym jest przyrządzana, ale też - skąd pochodzi. Dymitr Błaszczyk z kanału "Sprawdzam Jak" postanowił przetestować pizze z dyskontów. Która okazała się najlepsza?

Pizza z Lidla czy z Biedronki? "Nie, strasznie chamski ser"
Wybór najlepszej pizzy nie był łatwy (YouTube)

Nie zawsze mamy czas, żeby samemu przygotować pizzę czy też czekać na nią w restauracji. Zdarza się, że podczas zakupów w sklepie po prostu chwytamy "gotowca". Jest też on opcją w sytuacji, kiedy mamy ochotę na pizzę, a nie mamy pieniędzy na wyjście do restauracji.

Test smaków w ciemno

Dymitr w swoim teście pizz z dyskontów postanowił porównać je w takich samych smakach, a następnie - wybrał te, które jego zdaniem były najlepsze. Każdej próbował z zaciemniającymi okularami. Pierwsze były pizze 4 sery.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Schab pieczony z wyjątkowymi dodatkami. Idealny na uroczysty obiad
Trochę śmietankowo....ciasto chrupkie. Sam smak, bez sosów, jak na taki produkt, nie jest źle! Mocno czuć ser, raczej żółty - relacjonował Dymitr.

Okazało się, że pizze w obu dyskontach kosztowały 11,99 zł.

Tutaj czuć bardziej cztery sery. Jest więcej ziół. Ta mi bardziej smakuje! - zaznaczył youtuber.

Po zdjęciu okularów okazało się, że pizza z Biedronki wyglądała co prawda lepiej, ale to ta z Lidla smakowała Dymitrowi bardziej.

Następna na stół wjechała capriciosa.

Nie, strasznie chamski ser. Takie fondue dla biedoty. No nie! - zniesmaczył się Dymitr po wzięciu gryza pizzy z Lidla.

Druga pizza była według niego "bardziej z charakterem" i została przez niego wybrana. Tym razem okazało się, że wybrał capriciosę z Biedronki za 11,90 zł. Z kolei ta z Lidla kosztowała aż 16,18 zł. Przyszła kolej na pizzę z kurczakiem, chociaż jak się okazało - nie od razu dało się wyczuć, że to właśnie pizza z kurczakiem.

Strasznie dużo sera, ten ser rozwala całkowicie kompozycję. Ciężko ją ocenić, wszystko topi się w tym serze. Średnio mi to odpowiada - mówił, próbując pizzę "Donatello" z Biedronki.
Ta jest taka...miękka. Jakbyście jedli pizzerkę, która byłaby nie do końca upieczona - mówił po spróbowaniu pizzy z Lidla.

Ostatecznie wybrał pizzę z Biedronki, gdyż była bardziej chrupiąca.

Ostatnią kategorią była kategoria mieszana, czyli porównanie różnych pizz. Z Lidla była to pizza z pepperoni, a z Biedronki - Extravaganzza z dodatkiem boczku i mozzarelli.

Niezła! Fajnie wchodzi ta pikantność. Troszeczkę jest ser stłumiony. Wydaje mi się, że tutaj jest jakieś pepperoni? Takie pikantne - zastanawiał się Dymitr.

Paradoksalnie pizza z Biedronki okazała się być...przedatowana! Mimo to Dymitrowi smakowała do tego stopnia, że wybrał właśnie ją.

Nie było źle! Jak za te pieniądze to te pizze są całkiem w porządku. Wybrałbym cztery sery, później te z ostatniego zestawienia - podsumował youtuber.

Ostatecznym zwycięzcą zestawienia była Biedronka, z której Dymitr wybrał trzy pizze, a z Lidla tylko jedną. Dodał też, że często te pizze smakują lepiej, niż takie z osiedlowych pizzerii. A są od nich znacznie tańsze.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić