Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Początek III fali pandemii na Krupówkach? "Koronaparty" w Zakopanem

26
Podziel się

Adam Niedzielski, podczas konferencji prasowej, odniósł się do tłumów turystów, które przyjechały w weekend do Zakopanego. Minister skrytykował nierozważne zachowanie i powiedział, że jeśli zasady nie będą przestrzegane, pewne ograniczenia mogą wrócić.

Początek III fali pandemii na Krupówkach? "Koronaparty" w Zakopanem
Adam Niedzielski skrytykował wyjazdy do Zakopanego. (PAP, PAP, Radek Pietruszka)
bEUuVxlx

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski mówił, o obecnej sytuacji w Polsce. Zwrócił uwagę na weekendowy wyjazdy do popularnych miejscowości turystycznych m.in. do Zakopanego. Zaapelował o rozwagę, nawiązując do zeszłorocznego meczu Ligi Mistrzów na stadionie San Siro w Mediolanie.

W związku z nagromadzeniem się kibiców, śpiewaniem, zabawą, doszło do ogromnej skali rozprzestrzeniania się wirusa. Nie chciałbym, żeby Zakopane stało się naszym San Siro. Nie chciałbym, aby Krupówki były początkiem trzeciej fali pandemii w Polsce, dlatego apeluję do wszystkich: odpowiedzialność w tej sytuacji ma wyjątkowe znaczenie - przekazał polityk.
bEUuVxlz

Lockdown za nieprzestrzeganie zasad?

Niedzielski stwierdził, że każdy powinien być "przestraszony tym, jakie mogą być konsekwencje" podobnych zachowań. Szef resortu skrytykował wyjazdy i powiedział, że jeśli obowiązujące przepisy nie będą przestrzegane to wróci lockdown i wcześniejsze zasady.

Zobacz także: Niepokojący sondaż dla PiS. Magdalena Sroka komentuje
Jeżeli chcemy pozwolić na powrót do normalnego funkcjonowania biznesu, to takie zachowania przekreślają te możliwości i mogą doprowadzić do tego, że niestety będziemy musieli podejmować decyzje, które cofną luzowanie restrykcji i które będą ukierunkowane, aby ponownie wprowadzać pewne formy lockdownu - dodał.
bEUuVxlF

Minister powiedział także, że policja czuwa nad bezpieczeństwem i sprawdza, czy zasady są przestrzegane. W weekend wystawiono setki mandatów, w samym Zakopanem było ich ponad 100.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUuVxma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Dinozaur
10 miesięcy temu
Minister Niedzielski to robot zakupiony w Japonii. Taki człowiek w ogóle nie istnieje - przypatrzcie się jak on mówi, przecież to głos cyborga!
🦍🦍🦍🦍
10 miesięcy temu
To już trzecia fala🤣A kiedy była pierwsza fala 🤭
Uczona
10 miesięcy temu
Czy ten człowiek wie co mówi, a do tego na jakiej podstawie? Minister zdrowia ma dbać o dobro ludzi leczonych, a nie wykańczać psychicznym apelem o strachu. Ludzie mają rozum i bez wykształcenia medycznego lepiej radzą sobie z chorobami, niż Ci wyuczeni, którzy za wizytę kasują pieniądze, a pomóc nie potrafią. Wylecz, to dostaniesz zapłatę. A co on myśli , że policjanci to ludzie, których covid unika, obok nich chodzi. Toż to wysyłanie służalczyków prosto w paszczę zarazy, jeśli mają takie hasła straszenia na ludzi. Ludzie są stworzeni na podobieństwo Boga, który mówi jedzcie, pijcie, bawcie się i weselcie. A tu taki Niedzielski się wypowiada przeciwko Bogu. Naukowcy ze słynnych uczelni w USA udowodnili, że najmniejsze zagrożenie podczas spotkań, wieców jest na otwartej przestrzeni. Ale tego już nie uczono na polskich uczelniach medycznych. Miałam to szczęście studiowania medycznego w Stanach. Proszę zmienić taktykę w swoich poglądach i dać nadzieję dobrobytu ludziom, a nie myśleć tylko o swoim "ja"
bEUuVxmb
R40
10 miesięcy temu
Niech nie grozi bo za groźby jest kara. A sprawiedliwość jeszcze go dosięgnie. Kwestia czasu.
Dyb
10 miesięcy temu
Będziesz siedział razem z kolegami odpowiedzialnymi za smierć tysięcy Polaków, eksperymenty medyczne na Polakach, zniszczenie polskiej gospodarki, zdradę dyplomatyczną, działania na rzecz obcego państwa, wyprowadzenie z kasy Polaków miliardów złotych.
ddd
10 miesięcy temu
Pozwy zbiorowe
No kiedy?
10 miesięcy temu
Przepraszam bardzo, a kiedy zakończyła się druga fala, że jest mowa już o trzeciej.
maciek
10 miesięcy temu
trzeba znależć parawan dla skutków otwarcia szkół
Chory
10 miesięcy temu
Co mnie Coronavir obchodzi jak mam inne dolegliwosci nie leczone w cjorej slużbie zdrowia. Mam się prosić żeby mnie leczyli. Tak własnie mam tetaz. Dostać się ciężko bez znajomosci.
Nina
10 miesięcy temu
Zrozumcie ze 3 fala i tak wg (nie) rządu nadejdzie, czy ludzie by się bawili w Zakopanem, Sosnowcu, czy Koziej Wólce, wszystko i tak już jest z góry zaplanowane.
Rafau
10 miesięcy temu
Ludziom brakuje normalności, przedsiębiorcom zarobku, a rząd stosuje podwójne standardy i manipuluje liczbą zakażeń.
Bchnbt
10 miesięcy temu
Ca za głupoty wygaduje. Zmiana rzadu w całej Europie !!!!!!!!
konon
10 miesięcy temu
zaprawdę powiadam wam ... nie będzie niczego
bEUuVxlT
Bogusław
10 miesięcy temu
JUŻ NAWET NIC NIE BEDE KOMENTOWAŁ -BRAK SŁÓW 3,4 5 i tak w kółko bedziecie niszczyc bzdurami firmy i wszysko pokolei
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić