Co z powrotem do szkół? Minister zdrowia wskazuje datę

1

Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócili do szkół. Co ze starszymi rocznikami? Do tego wątku odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski.

Co z powrotem do szkół? Minister zdrowia wskazuje datę
Co ze szkołami? Adam Niedzielski komentuje (PAP, Radek Pietruszka)

Wielką ulgą dla wielu rodziców było to, że po feriach zimowych ich dzieci wróciły do szkół. Póki co placówki oświatowe zostały otwarte wyłącznie dla uczniów klas 1-3.

Wielce prawdopodobne, że przez najbliższe dwa tygodnie nic się nie zmieni w zakresie szkolnictwa. Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, że rekomenduje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, by przez kolejne 14 dni starsi uczniowie uczestniczyli w lekcjach za pośrednictwem internetu.

Ostateczną decyzję podejmuje pan premier - mówił Niedzielski w programie "Tłit", dodając, że podpowiada Morawieckiemu, by "absolutnie nie wracać i ograniczyć się do rozwiązania, które mamy obecnie przez co najmniej dwa tygodnie".

Jeżeli premier posłucha tych zaleceń, to uczniowie klas IV-VIII i starsi będą uczyć się w domach przynajmniej do 14 lutego. Co będzie później? To jest oczywiście uzależnione od tego, w jakim kierunku zmierzy pandemia koronawirusa.

Koronawirus. Luzowanie obostrzeń. Jasne stanowisko Niedzielskiego

Adam Niedzielski już od jakiegoś czasu podkreśla, że nie jest zwolennikiem szybkiego łagodzenia obostrzeń.

Namawiam wszystkich kolegów w rządzie do tego, aby te kroki odmrażające wykonywać w sposób bardzo ostrożny - zaznaczył minister Niedzielski w czwartkowym programie "Tłit".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić