Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Beata Czuma
|
aktualizacja

Podano datę pogrzebu Kornela Morawieckiego. W Sejmie wystawiono księgę kondolencyjną

11
Podziel się:

Msza pogrzebowa Kornela Morawieckiego odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Następnie o godz. 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach zaplanowano ceremonię pogrzebową.

Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek 30 września
Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek 30 września (East News, Tomasz Golla)

Szczegółowe informacje o pogrzebie marszałka seniora podał we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Rano szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zdradził w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, że pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Podjęto decyzję, że miejscem spoczynku Kornela Morawieckiego będą warszawskie Powązki Wojskowe. Uroczystość organizuje Kancelaria Premiera. W związku z uroczystościami pogrzebowymi premir Mateusz Morawiecki zawiesił kampanię wyborczą.

Kornel Morawiecki nie żyje. Jest data pogrzebu

Od wtorku przy wejściu głównym do Sejmu wystawiona jest księga kondolencyjna po śmierci Kornela Morawieckiego. Będzie dostępna także w środę i czwartek w godz. 9.00-19.00.

Z kolei w piątek będzie można oddać hołd zmarłemu w Sejmie. W godz. 13.00-19.00 będzie tam wystawiona trumna z ciałem Kornela Morawieckiego - podaje interia.pl za PAP.

Księga kondolencyjna została także wyłożona we wrocławskim Starym Ratuszu, bo Kornel Morawiecki związany był z Dolnym Śląskiem.

Kornel Morawiecki nie żyje. Kim był?

Kornel Morawiecki w styczniu trafił na oddział do Kliniki Onkologii i Hematologii w szpitalu MSWiA w Warszawie. Wykryto u niego raka trzustki, przeszedł poważną operację. Mimo problemów ze zdrowiem Morawiecki nie chciał odejść z polityki. Zapewniał, że "czuje się lepiej i nie zamierza rezygnować z kandydowania w jesiennych wyborach do Senatu".

Kornel Morawiecki był najstarszym posłem trwającej kadencji Sejmu - a co za tym idzie - marszałkiem seniorem. W kwietniu 2016 r. zrezygnował z członkostwa w klubie poselskim Kukiz’15. W maju założył koło poselskie Wolni i Solidarni. W wyborach parlamentarnych 2019 był kandydatem PiS do Senatu.

Urodził się 3 maja 1941 roku w Warszawie. Z wykształcenia był fizykiem. W 1982 r. był jednym ze współzałożycieli "Solidarności Walczącej" - skrajnej organizacji antykomunistycznej. Był ojcem obecnego premiera, Mateusza Morawieckiego.

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(11)
ssw
3 lata temu
Jeszcze go nie pochowali ?
sopuch-1963
3 lata temu
...- to był zamach
Wilk Bandyta ...
3 lata temu
Głosowania na cztery ręce nie da się zapomnieć.
Zeed
3 lata temu
Płakać po rusofilu nie będę
ja
3 lata temu
Zmarł Karel Gott, miał piękny głos. Był istotnym kawałkiem historii muzyki. Szkoda człowieka.
Niech mu ziem...
3 lata temu
Kiedyś walczył, ale potem się sprzedał. Chciał walki i zabijania. My tego nie chcieliśmy. Może źle zrobiliśmy ale dziś PiS ny nie istniał. Po śmierci jest już mu obojętne gdzie zostanie pochowany. Gorzej, że kiedyś może zostać przeniesiony. W PiS to rzecz zwyczajna. Jak Mateusz Bogu, tak Bóg zareaguje.
krzys
3 lata temu
i co takiego , że zmarł? Codziennie tysiące ludzi umiera. Niedługo swiętego z niego zrobią. Gdyby nie był ojcem premiera nie byłoby tego cyrku.
echhhhh
3 lata temu
Matko jedyna, był zwykłym, starszym i schorowanym człowiekiem. Dom upadu trzymał się poselskiego stołka a teraz pewnie Go beatyfikują i aż dziw, że nie chowają na Wawelu:(
kris
3 lata temu
i co tak jak zwykły kowalski
Memento Mori
3 lata temu
Biologicznie szkoda istoty ..ale jako polityk moralne dno...juz zapomieliscie jak na listach poparcia byli niezyjacy juz ludzie?????ryba psuje sie od głowy
222
3 lata temu
ZWYKLY APARATCZYK KTORY BYL NIKIM
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić