Pogoda. Czwartek ciepły i burzowy. Nadciąga afrykański żar

0

Ci, którzy uwielbiają ciepłe dni, absolutnie nie mają powodów do narzekań. Ostatnimi czasy jest bardzo pogodnie. Temperatury w wielu regionach Polski przekraczają 20 stopni Celsjusza. Czy podobnie będzie w czwartek i w kolejnych dniach?

Pogoda. Czwartek ciepły i burzowy. Nadciąga afrykański żar
Zbliżają się wielkie upały (Ventusky.com)

Czwartek (10 czerwca) będzie ciepłym dniem. - Na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie i sucho, a temperatura osiągnie do około 25 st. - powiedział synoptyk IMGW Szymon Ogórek, cytowany przez PAP.

Mogą wystąpić przelotne opady deszczu, w szczególności na wschodzie i południu kraju. - W tych regionach mogą być burze z opadami deszczu do 20 mm i punktowo z porywami wiatru do 70 km/h - dodał ekspert.

Pogoda. Afrykański żar dociera do Polski

Już wkrótce zrobi się jeszcze cieplej. Synoptycy przewidują nadejście prawdziwych upałów. Wszystko za sprawą afrykańskiego żaru. Jak podaje za pośrednictwem pogoda.wp.pl Tomasz Leszczyński, w cieniu może być nawet 36 stopni Celsjusza!

Bramy do napływu gorących mas powietrza z Afryki otworzą się w środę 16 czerwca. Upały potrwają przez kilka dni. Zenitu temperatura sięgnie 18 czerwca.

Warto mieć to na uwadze i zadbać o odpowiedni ubiór. Pamiętajmy, by podczas upałów chronić głowę. Należy wyposażyć się w czapkę, dzięki której będziemy mogli uniknąć przykrych konsekwencji.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić