Wróć na
Mateusz Domański
|

Pogoda. Gdzie jest burza? IMGW wydał ostrzeżenia III stopnia dla pięciu województw

2
Podziel się

W Polsce doszło do załamania pogody. W większości kraju zrobiło się chłodniej niż chociażby w niedzielę, a do tego spadło sporo deszczu. Niestety, prognozy ekspertów przewidują groźne zjawiska atmosferyczne.

Pogoda. Gdzie jest burza? IMGW wydał ostrzeżenia III stopnia dla pięciu województw
Ostrzeżenia III stopnia dla pięciu województw (Pixabay)
bCHrjslN

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne III stopnia dla pięciu województw. Gdzie obowiązują te alerty?

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne 3 stopnia (najwyższego) na burze z gradem dla woj. małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i południowej części mazowieckiego. Mogą wystąpić silne burze z opadami deszczu do 60 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h - alarmuje na Twitterze Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
bCHrjslP

Ostrzeżenia IMGW. Gdzie będzie groźnie?

Jak widać na powyższej mapce, tylko kilka województw zostało oznaczonych kolorem zielonym - na tych obszarach nie przewiduje się groźnych zjawisk atmosferycznych.

W województwach, które zostały oznaczone na żółto, obowiązują ostrzeżenia I stopnia. Chodzi o takie rejony Polski jak woj. warmińsko-mazurskie (część), woj. kujawsko-pomorskie (część), łódzkie i opolskie.

Z mostu została wyrwa. Burze odcięły mieszkańców od świata. Relacja Reportera WP

Czytaj także:

bCHrjslV

Kolor pomarańczowy oznacza z kolei ostrzeżenia II stopnia. Dotyczą one województwa śląskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego (części) i podlaskiego.

Dziś (poniedziałek - dop. red.) burze możliwe są niemal w całym kraju, choć najbardziej groźne będą po południu i wieczorem we wschodniej połowie kraju. Tam możemy się spodziewać opadów deszczu 30 - 40 mm, lokalnie 60 mm, a przy kumulacji opadów w jednym miejscu nawet więcej. Porywy wiatru na przeważającym obszarze do 80-90 km/h, jednak mogą się zdarzyć (w Małopolsce, Kielecczyźnie, Mazowszu, Lubelszyźnie i Podkarpaciu) porywy wiatru do 120 km/h oraz trąby powietrzne. Grad miejscami do 4-5 cm - podają eksperci IMGW.
bCHrjsmq
KOMENTARZE
(2)
Petern
1 tyg. temu
A susza ? Pisaliście susza stulecia . To jakaś nowy rodzaj suszy mokrej ?
zalana
1 tyg. temu
Czy na oczko wodne po deszczu tez będą jakieś pieniądze?
Najnowsze komentarze (2)
zalana
1 tyg. temu
Czy na oczko wodne po deszczu tez będą jakieś pieniądze?
Petern
1 tyg. temu
A susza ? Pisaliście susza stulecia . To jakaś nowy rodzaj suszy mokrej ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić