Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Pogoda. Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW dla województw. Niebezpieczeństwo

1

Czwartek upłynie pod znakiem gwałtownych zmian w pogodzie. Będzie zdecydowanie chłodniej niż w ostatnich dniach, a ponadto czekają nas kolejne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla kilku województw.

Pogoda. Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW dla województw. Niebezpieczeństwo
W czwartek będzie burzowo (Pixabay)

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami obowiązują w takich województwach jak: pomorskie, mazowieckie, lubelskie, a także w północnej części zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu lokalnie do 25mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h - podaje IMGW na Twitterze.

Czwartkowe burze będą dość słabe. Nie powinny powodować szkód materialnych. Na pewno jednak nie należy lekceważyć tych zjawisk atmosferycznych. W przypadku wystąpienia burz, lepiej pozostać w domu.

Pogoda. W czwartek czeka nas ochłodzenie

Wiele wskazuje na to, że czwartek będzie jednym z chłodniejszych dni w sierpniu. Praktycznie w całej Polsce temperatura nie przekroczy 20 stopni Celsjusza. Będzie się wahać w granicach od 17 do 19 stopni.

Warto jednak odnotować, że w czwartek będzie też mocno wiało. Z tego powodu temperatura odczuwalna będzie niższa niż ta, którą wskażą termometry.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić