Pokazała obiad na oddziale dziecięcym. "Tak powinno być w każdym szpitalu"

9

Nagonka na fatalną jakość posiłków w polskich szpitalach stała się niedawno tematem politycznym. "Dobry posiłek" znalazł się w programie wyborczym PiS. Okazuje się, że są jednak w Polsce placówki, gdzie pacjenci nie narzekają na jedzenie, a wręcz je sobie chwalą.

Pokazała obiad na oddziale dziecięcym. "Tak powinno być w każdym szpitalu"
Pokazała jak karmią jej syna w szpitalu. Internet oszalał (Facebook)

Smutne pajdy złej jakości chleba, cienkie wędliny pełne konserwantów czy przezroczyste zupy stały się w naszym kraju synonimem szpitalnego jedzenia.

I o ile niską kaloryczność posiłków i ich lekkostrawny charakter można by przypisać wymogom diety osób przechodzących rekonwalescencję, to jednak jakość serwowanych w posiłkach produktów sprawia, że taki argument traci na wartości.

Doszło już do tego, że przyszli pacjenci, oczekujący na termin zabiegu bądź przyjęcie do danej placówki podpytują w Internecie o to, jak karmią w konkretnym szpitalu i czy mają prosić bliskich o dodatkowe jedzenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W tym szpitalu pacjenci nie narzekają na jedzenie

Powstają specjalne grupy na Facebooku, gdzie pacjenci wymieniają się zdjęciami swoich posiłków. I choć większość tych fotografii woła o pomstę do nieba i patrząc na nie trudno uwierzyć, że tak karmi się chorych ludzi w XXI wieku, zdarzają się zaskakujące wyjątki.

Jednym z nich podzieliła się mama ośmiolatka, która wrzuciła fotografię dwudaniowego obiadu, jaki zaserwowano jej dziecku w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach.

Zaprezentowany posiłek mógłby spokojnie trafić do restauracyjnego menu. Porządny talerz rosołu, łódeczki z ziemniaków i dwa rodzaje surówki z kotletem sprawiły, że niejednemu poleciała ślinka.

Podobnego zdani byli też internauci. "Tak powinno być w każdym szpitalu" - pisali pod zamieszczonym zdjęciem. Nie zabrakło też ciepłych słów pod adresem samej placówki. Internauci przekonują, że dobrze karmili tam zawsze, bez względu na to kto akurat był u władzy.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić