Polak kazał czarnoskórym mężczyznom wyjść z wody. "To nie miejsce dla was"

985

Skandaliczne zachowanie jednego z mieszkańców Krakowa (woj. małopolskie). 30-latek zażądał od grupy czarnoskórych mężczyzn, aby opuścili kąpielisko. Groził, że jeśli tego nie zrobią, zostaną pobici. Obrzucił ich również wulgarnymi wyzwiskami.

Polak kazał czarnoskórym mężczyznom wyjść z wody. "To nie miejsce dla was"
Do ataku na tle rasistowskim doszło nad Zalewem Bagry w Krakowie. Świadkowie potwierdzili zeznania pokrzywdzonych (Straż Miejska Miasta Krakowa)

Niebezpieczny incydent został nagłośniony przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. 30-letni krakowianin żądał od grupy czterech czarnoskórych mężczyzn, aby wyszli z wody. Gdy odmawiali, zaczął grozić im pobiciem przez siebie i kolegów, po których zamierzał w tym celu zadzwonić.

Kazał czarnoskórym mężczyznom wyjść z wody. Atak rasisty z Krakowa

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Krakowie zostali zaalarmowani o zdarzeniu przez zaniepokojonych plażowiczów. Gdy dotarli na miejsce, zastali grupę siedzących na ławce mężczyzn. Potwierdzili, że padli ofiarami ataku na tle rasistowskim, a 30-latek żądał ich wyjścia pod pretekstem, że kąpielisko nie jest miejscem dla nich.

Poszkodowani zostali nie tylko zmuszeni do wyjścia z wody, lecz także obrzuceni obraźliwymi określeniami. Ich zeznania w rozmowie funkcjonariuszami potwierdzili nie tylko świadkowie, lecz także sam domniemany napastnik.

Ostatecznie to nie ofiary ataku, lecz napastnik musiał opuścić plażę. 30-latka, po uprzednim poinformowaniu o konsekwencjach jego zachowania, wyprowadzono, a następnie przekazano w ręce funkcjonariuszy policji.

Zobacz także: Zobacz też: Atak nożownika i strzały na Gocławiu. "Napastnik miał krew na rękach aż po łokcie"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić