Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Polak kazał czarnoskórym mężczyznom wyjść z wody. "To nie miejsce dla was"

418
Podziel się:

Skandaliczne zachowanie jednego z mieszkańców Krakowa (woj. małopolskie). 30-latek zażądał od grupy czarnoskórych mężczyzn, aby opuścili kąpielisko. Groził, że jeśli tego nie zrobią, zostaną pobici. Obrzucił ich również wulgarnymi wyzwiskami.

Polak kazał czarnoskórym mężczyznom wyjść z wody. "To nie miejsce dla was"
Do ataku na tle rasistowskim doszło nad Zalewem Bagry w Krakowie. Świadkowie potwierdzili zeznania pokrzywdzonych (Straż Miejska Miasta Krakowa)

Niebezpieczny incydent został nagłośniony przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. 30-letni krakowianin żądał od grupy czterech czarnoskórych mężczyzn, aby wyszli z wody. Gdy odmawiali, zaczął grozić im pobiciem przez siebie i kolegów, po których zamierzał w tym celu zadzwonić.

Kazał czarnoskórym mężczyznom wyjść z wody. Atak rasisty z Krakowa

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Krakowie zostali zaalarmowani o zdarzeniu przez zaniepokojonych plażowiczów. Gdy dotarli na miejsce, zastali grupę siedzących na ławce mężczyzn. Potwierdzili, że padli ofiarami ataku na tle rasistowskim, a 30-latek żądał ich wyjścia pod pretekstem, że kąpielisko nie jest miejscem dla nich.

Poszkodowani zostali nie tylko zmuszeni do wyjścia z wody, lecz także obrzuceni obraźliwymi określeniami. Ich zeznania w rozmowie funkcjonariuszami potwierdzili nie tylko świadkowie, lecz także sam domniemany napastnik.

Ostatecznie to nie ofiary ataku, lecz napastnik musiał opuścić plażę. 30-latka, po uprzednim poinformowaniu o konsekwencjach jego zachowania, wyprowadzono, a następnie przekazano w ręce funkcjonariuszy policji.

Zobacz także: Zobacz też: Atak nożownika i strzały na Gocławiu. "Napastnik miał krew na rękach aż po łokcie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(418)
Tomek
rok temu
A jak Polacy zachowują sie za granicą ? Jeden pijany a drugi na dopalaczach...
Potomek Obr P...
rok temu
Nie mam ochoty na oglądanie czarnych ludzi na Naszej Ziemi. Po prostu ich nie chcę. Mam takie prawo. Nie chcieć ich.
Epidemiolog
rok temu
Czy czarni byli przebadani na obecność chorób afrykańskich i nie tylko? Pojawiła się w Europie cholera. Dawno jej u nas nie było. Przywlekli ją z Afryki. Cóż, jak ktoś idzie w gości, obdarowywuje gospodarza tym co ma najlepszego...
Husarski
rok temu
Wspieramy swojego, Polaka, inaczej to: "Rozdziobią nas kruki, wrony..."
Wagabunda
rok temu
W Afryce upadł właśnie liczny rząd. W jednym z największych afrykańskich krajów. Upadł z hukiem. Gałąź się złamała.
ObrońcaSłabsz...
rok temu
Ktoś musi trzymać porządek. Jak sobie będziemy pozwalać i ustępować, to nam znani już "inżynierowie" wejdą na głowę o "lekarze ginekolodzy" pozamiatają resztę co zostanie. Postawa obywatelska godna pochwały. Pozdrawiam.
Obieżyświat
rok temu
Zobaczycie co będzie się działo jak będzie ich więcej. Zawsze wtedy grupują się w gettach. Wtedy ich miłośnicy się nawrócą. Czy nie będzie za późno?
Afrykaner
rok temu
Między białym i czarnym może być tylko taka relacj: albo czarny pomiata białym i daje upist sswoim instynktom, albo czarny uznaje supremację białego i go słucha. Może nawet usiłuje na siebie pracować aby nie być całkowicie zdany na białego. Niestety w RPA doszło do tej pierwszej możliwości. Na masową skalę. Czarni u władzy. Biali są mordowani za to że są biali. Często przedtem torturowani. Świat nie reaguje. Biali cierpią niejako na własne życzenie. I za głupotę! Czy mądry Człowiek nie wie co robi czarny gdy ma władzę? Nie chciało się utrzymywać i pilnować porządku, biały Człowieku? Białym śmierć, czarnym bida. Pozdrawiam
KKK
rok temu
Zaścianek świata. Wstyd.
fffghhhhh
rok temu
wlasnie pontonowi doktorzy obserwowali nowe pacjentki a tu musieli wyjsc z wody a to pech,
obserwator
rok temu
Przecież to prawdziwy patriota. Przejął się słowami polskęzbawa o chorobach roznoszonych przez imigrantów!!!!
Detektyw
rok temu
Artykuł lakoniczny do absurdu. Co pisze Autor? Polak podchodzi /może podpływa, to w wodzie się dzieje/, do grupki murzynów i każe im wyjść z wody. Jest sam, mówi podobno że zadzwoni po kolegów. Ale nie dzwoni. Murzyni grzecznie wychodzą z wody. Ktoś słyszy z boku i dzwoni po Strażników Miejskich. Tak to widzicie? Jak ktoś tu nie widzi bzdury kompletnej nie powinien bez opiekuna wychodzić z domu. Najpierw się dowiedzmy jak było, wtedy będzie o czym rozmawiać i zajmować stanowiska. Wygląda na niezłą manipulację. Dziękuję
Antropolog
rok temu
Co wy w takiej ilości, nie znając tych negrów, tak się za nimi trzęsiecie. O co Wam właściwie chodzi że jeszcze na swoich najeżdzacie? Wszyscy jesteście z Afryki?
LewStarowicz
rok temu
Rozumiem że damskie nastolatki, takie 60,i+, mogą być zainteresowane osobnikami o obniżonej estetyce. Ale tych miłośniczek potrzeboskich coś dużo tutaj.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić