Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Lewicki
|
aktualizacja

Policjant, który raził paralizatorem Igora Stachowiaka, już nie pracuje

36
Podziel się:

Funkcjonariusz, który użył paralizatora wobec Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu, nie pracuje już w policji.

Policjant, który raził paralizatorem Igora Stachowiaka, już nie pracuje
(Policja)

Mimo zwolnienia lekarskiego udało się skutecznie dostarczyć mu zwolnienie ze służby - ustalili dziennikarze RMF FM. Informację tę potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik komendanta głównego policji mł. insp. Mariusz Ciarka.

Jeszcze dziś zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Helena Michalak, odpowiadając na pytanie RPO, informowała, że policjant obwiniony o przekroczenie uprawnień wobec Igora Stachowiaka - użycie paralizatora wobec skutego kajdankami zatrzymanego - jest na zwolnieniu lekarskim, dlatego postępowanie dyscyplinarne nie zostało zakończone.

Postępowanie zostało wszczęte po śmierci Stachowiaka. Zawieszono je, ponieważ policjant przez dwa miesiące był na zwolnieniu, a następnie uznano, że sprawą zajmie się prokuratura.

Komendant miejski we Wrocławiu wznowił postępowanie w maju br. - po programie w TVN, w którym m.in. pokazano zapis z kamery paralizatora, kilkakrotnie użytego wobec mężczyzny - jednak "policjant, którego ono dotyczy, dostarczył kolejne zwolnienie lekarskie, dlatego postępowanie to do tej pory nie zostało zakończone" - poinformowała nadinsp. Michalak.

Zwolnienie policjanta ze służby możliwe jest tylko w sytuacjach przewidzianych w ustawie o policji.

Źródło: RMF FM, PAP

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(36)
kwas
5 lata temu
ciekawe czy przeszedł na rentę
ehh
5 lata temu
On jeden? Tam bylo ich wiecej i nie zorbili nic apotem nad nim stao szesciu i tez nie pomogli.
deta
5 lata temu
Ale ten co go szkolił ma się dobrze to jakaś paranoja psychologia się kłania. Dlaczego nie zabierzecie im broń wystarczą im pałki ze styropianu. Mają być ostoją a są bandziorami w imię ośmiornicy sycowskiej.
Paralizator p...
5 lata temu
Wielka sprawa, policjant juz nie pracuje!!! A co z ludzmi ktorych zamordowal przed I po tym przypadku uzywajac paralizatora ? Czy Pan Ziobro - wezmie sie za ta sprawe I sprawdzi doniesienia mowiace ze tego rodzaju praktyki byly codziennoscia I sa codziennoscia w polskich komisariatach na terenie calego kraju. Kolejny przypadek to Francuz, ktory zmarl na polskim posterunku z tego samego powodu. Uzywano na nim paralizatora kilkadziesiat razy. Brawo PIS - brawo Ziobro. A moze lepiej od razu uzyc paralizatorow na wszystkich czlonkach PO I ludzi 3 kategorii. Po co oni sa nam potrzebni ? Niech zyje paralizator I Polska Policja uZywajaca go bez zadnych zachamowan.
Adam 42
5 lata temu
A teraz jeszcze powinno sie go skazac za zabojstwo ze szczegolnym okrucienstwem, a tych pozostalych za wspoludzial.
kij
5 lata temu
Został tylko zwolniony? Dlaczego nie idzie siedzieć za morderstwo?
gość
5 lata temu
Kiedy odpowie za morderstwo. Przecież zabił człowieka.
Sceptyk
5 lata temu
Paralizator jest bardziej niebezpieczny od broni palnej! Rzadko kiedy się strzela, żeby zabić. Przeważnie, tylko w celu obezwładnienia napastnika. W przypadku nieumiejętnego użycia paralizatora, lub gdy taka osoba ma problemy zdrowotne, może to się skończyć jej śmiercią. Taki przypadek był w Kanadzie. "13 października 2007 na lotnisko w Vancouver przybył nieznający języka angielskiego, 40-letni, polski pracownik budowlany – Robert Dziekański. 14 października, po 10 godzinach pobytu na lotnisku i braku możliwości porozumienia się z personelem, przez swoje zachowanie, wzbudził zainteresowanie pracowników ochrony, którzy wezwali policję. Robert Dziekański na widok policji przestał się awanturować, a nawet unosił ręce w geście bezbronności. Przeszedł z kanadyjską policją do sąsiedniego pomieszczenia, gdzie został porażony paralizatorem typu „taser” mimo, że nie stawiał oporu. W wyniku tych działań Robert Dziekański zmarł[1]. " Osobiście, jestem za odebraniem paralizatorów wszelkim służbom.
Kolo
5 lata temu
Wszczęto postępowanie które ma wyjaśnić czy było przekroczenie czy nie. Sprawa się toczy, wyroku nie ma ale lepiej było go zwolnić.
wujek
5 lata temu
Związkowcy nie protestują ?
ojciec
5 lata temu
Ojciec powinien wynająć kogo trzeba i ..........
BANDYCI
5 lata temu
A co z reszta Bandyckich PANOW Palociantow??? Cwaniakow?? chamow ktorzy brali w tym udzial?Po kolei wszystkich zwolnic i grzywne po kilkdziesiat tys zl, na domy dziecka niech placa,Bandyci mysla ze maja mundury to im wszystko wolno
Łukasz
5 lata temu
Brawo TVN, gdyby nie wy znowu zamietli by pod dywan.
hhhh
5 lata temu
a teraz powinien usłyszec zarzuty karne!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić