Policjanta zaciekawiło zdjęcie z fotopułapki. To uratowało życie 70-latka

23

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 70-letniego mężczyzny z powiatu bialskiego (woj. lubelskie). Co miało kluczowe znaczenie w odnalezieniu seniora? Zdjęcie z leśnej fotopułapki.

Policjanta zaciekawiło zdjęcie z fotopułapki. To uratowało życie 70-latka
Zdjęcie z leśnej fotopułapki pomogło w odnalezieniu zaginionego seniora z Białej Podlaskiej (Policja)

Służba policjanta nie kończy się z momentem wyjścia z komendy. Bycie stróżem prawa to nierzadko poczucie bycia w służbie społeczeństwu cały czas - podkreślają policjanci.

W minioną sobotę 22 października uwagę aspiranta Piotra Woszczaka, który na co dzień pełni służbę w radzyńskiej jednostce, zwróciło zdjęcie wykonane przez jedną z leśnych fotopułapek.

Widoczny był na nim starszy mężczyzna, który wyglądał, jakby zagubił się w lesie i mógł potrzebować pomocy medycznej. Zdjęcie wykonane zostało na terenie powiatu bialskiego, dlatego funkcjonariusz natychmiast przekazał tę informację bialskim policjantom.

Mundurowi rozpoznali na fotografii 70-letniego mieszkańca miasta, który już wcześniej z uwagi na stan zdrowia opuszczał miejsce zamieszkania. Policjanci skontaktowali się z rodziną seniora i ustalili, że mężczyzna nie powrócił do domu poprzedniego dnia.

Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania 70-latka, do których użyty został również pies tropiący. Dzięki informacji z fotopułapki mundurowi zawęzili rejon poszukiwań, odnajdując wycieńczonego już mężczyznę. 70-latek trafił pod opiekę lekarzy - relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek w trakcie pobytu w lesie. Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, które mogą zakończyć się tragicznie przestrzegajmy kilku podstawowych zasad:

• nie wybierajmy się do lasu w pojedynkę,

• nie oddalajmy się od osób, z którymi wybraliśmy się na grzybobranie. Pozostańmy z nimi w kontakcie wzrokowym,

• zabierzmy ze sobą naładowany telefon komórkowy,

• kontrolujmy i zapamiętujmy na naszej trasie punkty odniesienia, a nawet oznaczmy je tak, aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy.

Zobacz także: "W Polskę na weekend". Dawne "miasto milionerów". Łódź skrywa zupełnie nieznane perełki
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić