Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Polowanie wilków w polskim lesie. Finał może zaskakiwać

49
Podziel się:

Na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna (woj. pomorskie) nagrano polowanie wilków na sarnę. Ten atak drapieżników nie zakończył się jednak sukcesem.

Polowanie wilków w polskim lesie. Finał może zaskakiwać
Na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna (woj. pomorskie) foto-pułapka zarejestrowała polowanie wilków na sarnę. (Facebook)

"Tym razem wilkom polowanie na sarny się nie udało. Koziołek w imponującym stylu uciekł drapieżnikom" - informują leśnicy pod nagraniem, które zostało zarejestrowane w jednym z lasów na terenie woj. pomorskiego.

Wilki w Polsce polują głównie na jelenie, ale chętnie zjadają też sarny, dziki, a także zwierzęta hodowlane, owce czy krowy. Wataha zabija tygodniowo około trzech zwierząt.

Na opublikowanym przez leśników nagraniu widzimy koziołka obgryzającego krzewy w lesie. W pewnym momencie zwierzę usłyszało prawdopodobnie nadchodzące wilki i natychmiast zerwało się do ucieczki. Po chwili w kadrze pojawiają się wygłodniałe wilki.

Polowanie wilków. Uprzedzamy fakty! Koziołek do dzisiaj cieszy się zdrowiem. Nie każdy atak drapieżnika zwieńczony jest sukcesem - informują leśnicy z Nadleśnictwa Kościerzyna.

Wilki żyją w grupach rodzinnych, zwanych watahami. W watasze najważniejsza jest para wilków (samiec i samica), która prowadzi grupę na polowanie. Wilki aktywne są zwykle w nocy. Wataha oznacza granice swojego terytorium moczem, charakterystycznym drapaniem ziemi (zwykle na skrzyżowaniach dróg leśnych) oraz wyciem. W ciągu doby zwierzęta mogą przemierzyć około 20 km.

Wilki przebywają najchętniej w miejscach odludnych, a jednocześnie obfitujących w zwierzynę. Wilki najczęściej są płochliwe i unikają kontaktu z ludźmi, nawet jeśli zbliżają się do siedzib ludzkich, to jest to przejaw ich naturalnego instynktu, którym kierują się w poszukiwaniu jedzenia.

Zobacz także: Rafa koralowa w autokarze, żółw stepowy w Hummerze. Odkrycia funkcjonariuszy IAS w Lubelskiem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
Old Man
6 miesięcy temu
Szkoda,że już nie żyje wybitny minister ,miłośnik zabijania i wycinania.Sam biedaczyna brał się za ostrzeliwanie setek bażantów ..On by pogodził naturę.Nikt by się nie zagryzał.Niech spoczywa w pokoju.
Rolnik z gor
6 miesięcy temu
W Górach Sowich czy Kamiennych nie ma już muflonów ,, 70 % saren I 30 % jeleni.Trxymajcie je dalej pod ochroną.
Obserwator
6 miesięcy temu
Jeszcze poczekajmy 4. 5 lat a Wilki zaczno brac sie za ludzi moze wtedy ci obronicy sie ockno ale obronicy mieszkajo w miastach to itch zyciu nic nie zagrarza
Balbina
6 miesięcy temu
30 sekund straconego czasu film powala.
Czytelnik
6 miesięcy temu
Jaki szumny tytuł... Żenada, jakie polowanie? Kozioł się pasł, nadszedł Wilk i kozioł uciekł... Ja tu żadnego polowania nie widziałem...
Erwin
6 miesięcy temu
Wilki w Polsce są tak potrzebne jak PiS ze swoim Polskim Bałaganem
Tom
6 miesięcy temu
Jeden wilk zjada jedną sarne co 3dni w miesiącu zjada 10sztuk w roku zjada 120 sztuk razy 3000sztuk to daje nam 36000tys góra mięsa na co utrzymujemy tak dużą populację wystarczyłoby 200sztuk ja muszę jeść kurczaki i świnie nafaszerowane chemią a taki wilk wpiepsza tak zdrowe mięso lepiej by to ludziom dali za jakieśnormalnych pieniądzach
IQ182
6 miesięcy temu
To normalne, .ze prawa natury są jeszcze w lesie. Chmm lesie. W Europie, a także i PL nie ma ani jednego dziewiczego lasu. Byłem w Indonezji, Meksyku. Tam jeszcze jest dżungla - dziewiczy las. A u nas ale plantacje. Nasz las wygląda jakby ktoś powbijał wykałaczki w piasek. Tak piasek, bo czarnoziemu tam nie znajdziesz. W meksyku tak gęsta dżungla, że dwóch kroków nie zrobisz bez maczety. Ale może i tam miliarderzy zaraz zwęszą interes i wytną wszystko wpień. A u nas to Leśnictwo, nie straż leśna, nie nadzór nad lasami jest. T wyrąb wszystkiego co się da spieniężyć, łącznie z gruntem i korzeniami. Zachłanności bezmyślność ludzi sięga wyżej niż zenit.
uczen
6 miesięcy temu
Nagranie z fotopulapki duzo wyrazniejsze niz ze sklepow itp.
bieszczadnik
6 miesięcy temu
Wataha zabija 2-3 zwierzęta tygodniowo. To dlaczego niejednokrotnie zabiły kilkanaście moich owiec przy jednym ataku.Dla zainteresowanych nie mieszkam w lesie tylko w centrum wsi
Agi
6 miesięcy temu
Wilki polują na inne zwierzęta żeby przeżyć ..taka jest natura . Co w tym dziwnego ? Leśnicy powinni o tym wiedzieć .Wilki eliminują z natury chore lub słabe osobniki i wplywaj korzystnie na na ogólny stan i balans naturalny zasobów leśnych ...ale cóż komuś to przeszkadza bo nie będzie mógł biegać ze strzelba po lesie bezkarnie i trzeba będzie wilki wybić .
Rezerwista
6 miesięcy temu
Wilk też mysliwy i musi sobie czasami popolować, żeby się najeść.
to jakiś
6 miesięcy temu
video montaż
ups
6 miesięcy temu
Uprzedzamy fakty!!! Koziołek został trafiony z ambony uciekając przed wilkami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić