Polowanie wilków w polskim lesie. Finał może zaskakiwać

117

Na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna (woj. pomorskie) nagrano polowanie wilków na sarnę. Ten atak drapieżników nie zakończył się jednak sukcesem.

Polowanie wilków w polskim lesie. Finał może zaskakiwać
Na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna (woj. pomorskie) foto-pułapka zarejestrowała polowanie wilków na sarnę. (Facebook)

"Tym razem wilkom polowanie na sarny się nie udało. Koziołek w imponującym stylu uciekł drapieżnikom" - informują leśnicy pod nagraniem, które zostało zarejestrowane w jednym z lasów na terenie woj. pomorskiego.

Wilki w Polsce polują głównie na jelenie, ale chętnie zjadają też sarny, dziki, a także zwierzęta hodowlane, owce czy krowy. Wataha zabija tygodniowo około trzech zwierząt.

Na opublikowanym przez leśników nagraniu widzimy koziołka obgryzającego krzewy w lesie. W pewnym momencie zwierzę usłyszało prawdopodobnie nadchodzące wilki i natychmiast zerwało się do ucieczki. Po chwili w kadrze pojawiają się wygłodniałe wilki.

Polowanie wilków. Uprzedzamy fakty! Koziołek do dzisiaj cieszy się zdrowiem. Nie każdy atak drapieżnika zwieńczony jest sukcesem - informują leśnicy z Nadleśnictwa Kościerzyna.

Wilki żyją w grupach rodzinnych, zwanych watahami. W watasze najważniejsza jest para wilków (samiec i samica), która prowadzi grupę na polowanie. Wilki aktywne są zwykle w nocy. Wataha oznacza granice swojego terytorium moczem, charakterystycznym drapaniem ziemi (zwykle na skrzyżowaniach dróg leśnych) oraz wyciem. W ciągu doby zwierzęta mogą przemierzyć około 20 km.

Wilki przebywają najchętniej w miejscach odludnych, a jednocześnie obfitujących w zwierzynę. Wilki najczęściej są płochliwe i unikają kontaktu z ludźmi, nawet jeśli zbliżają się do siedzib ludzkich, to jest to przejaw ich naturalnego instynktu, którym kierują się w poszukiwaniu jedzenia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Rafa koralowa w autokarze, żółw stepowy w Hummerze. Odkrycia funkcjonariuszy IAS w Lubelskiem
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić