Jakub Artych
Jakub Artych| 

Polska straci Patrioty na rzecz Ukrainy. Pawłowicz grzmi w sieci

228

Według informacji "New York Times", w Waszyngtonie zapadła decyzja, aby do Ukrainy przenieść system Patriot, który znajduje się w Polsce. Taką decyzję prezydenta Joe Bidena skomentowała Krystyna Pawłowicz, która słynie z ostrego języka w mediach społecznościowych.

Polska straci Patrioty na rzecz Ukrainy. Pawłowicz grzmi w sieci
Polska straci Patrioty na rzecz Ukrainy. Pawłowicz grzmi w sieci (Getty Images)

Według mediów w Stanach Zjednoczonych, decyzja o przesunięciu systemu Patriot z Polski na wschód zapadła po "serii spotkań na wysokim szczeblu i wewnętrznej debacie" na temat tego, jak sprostać potrzebom Ukrainy w sprawie obrony powietrznej bez narażania gotowości bojowej USA.

Urzędnicy powiedzieli, że prezydent Joe Biden zatwierdził to posunięcie. Byłby to drugi system Patriot, który Stany Zjednoczone przekazały Ukrainie, choć Pentagon rutynowo dostarczał dla tego systemu nieujawnioną liczbę rakiet. Inni sojusznicy, w tym Niemcy, również dostarczyli im systemy obrony powietrznej i amunicję.

Biały Dom rozważał przesunięcie Patriotów również z Bliskiego Wschodu lub wysłanie baterii rozmieszczonej na terenie USA. Ostatecznie zwyciężyć miała opcja, że do Ukrainy trafi system znajdujący się w Polsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Próbował zepchnąć 17-latka na torowisko. Niepokojące nagranie z metra w Warszawie

Pawłowicz reaguje na decyzję Bidena

Na decyzję władz Stanów Zjednoczonych zareagowała Krystyna Pawłowicz, która słynie z ostrego języka w mediach społecznościowych.

Amerykanie zabierają z Polski system Patriot… Na Ukrainę… Nie można się dziwić - napisała w sieci Krystyna Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz to kontrowersyjna postać w polskiej polityce. Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości i sędzia Trybunału Konstytucyjnego słynie z ciętego języka. Wielokrotnie nie gryzła się w język, przez co była obiektem krytyki ze strony wielu polityków, którzy zarzucali stronniczość sędziego najważniejszego sądu w Polsce.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego miesiąca prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski błagał o dodatkowe systemy Patriot wyprodukowane w USA, argumentując, że pomogą one jego siłom w walce z blisko 3000 bomb, które, jego zdaniem, Rosja zrzuca na kraj co miesiąc.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić