Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Polski kierowca znaleziony w spalonym tirze. Podejrzany uniewinniony z zarzutu morderstwa

6
Podziel się

27-letni Daniel C. usłyszał wyrok w sprawie zabójstwa polskiego kierowcy tira, do którego doszło w 2013 roku. Mężczyzna został uniewinniony z zarzutu morderstwa i odpowie tylko za napad.

Polski kierowca znaleziony w spalonym tirze. Podejrzany uniewinniony z zarzutu morderstwa
Do morderstwa doszło w 2013 roku w Szwecji. (Getty Images)
bEUvyGYB

27-letni Daniel C. został uniewinniony z zarzutu morderstwa polskiego kierowcy tira. Otrzymał karę czterech lat i sześciu miesięcy więzienia za napad rabunkowy.

Napadł na polskiego kierowcę tira

Do zdarzenia doszło w 2013 roku w miejscowości Tjoern pod Goeteborgiem. Policja znalazła spaloną kabinę tira, a w niej ciało polskiego kierowcy Grzegorza C. W wyniku śledztwa ustalono, że przyczyną śmierci było uduszenie. Wcześniej także kierowca miał zostać brutalnie pobity. Z samochodu skradziono towar.

bEUvyGYD

W 2020 roku śledczy ustalili kto może stać za napadem i zabójstwem Polaka. Dzięki odciskom placów udało się dotrzeć do Daniela C. Obywatel Rumunii siedział już w więzieniu za inne przestępstwa. Do morderstwa się nie przyznał.

Śledztwo wykazało, że Daniel C. należał do grupy przestępczej. Gang działał w Szwecji, i napadał na kierowców ciężarówek, żeby okradać ich z towarów, które przewożą. To właśnie ta sama grupa brutalnie pobiła Polaka, a później go zamordowała.

bEUvyGYJ

Nie udało się wykazać, że Daniel C. brał udział w morderstwie. Za napad i kradzież został skazany na cztery lata i sześć miesięcy więzienia.

Zobacz także: Nalot na nielegalną kopalnię. Spektakularna akcja kolumbijskich służb
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvyGZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Krzychu
8 miesięcy temu
Michnika brat morderca też w Szwecji
eeee
8 miesięcy temu
Szwecja jest konturem na mapie europy .Najgorszu złajdaczony kraj. Szwecje należy pozbawić suwereność gdyż jest zagrożeniem
denis penis
8 miesięcy temu
Szwecja jest ostoją dla wszelakiej masić morderców . Uważam że szwecja pozbawia sie prawa samostanowoenia. Uważam że szwexje należy zanektować jak rosja krym . Szwecja stanowi zagrożenie dla krajów bałtyckich
bEUvyGZf
maciek
8 miesięcy temu
obywatel Rumunii z e śniadą skórą
Proboszcz
8 miesięcy temu
Nie ma dowodu nie ma zbrodni.
Niedowiarek
8 miesięcy temu
Niedorozwój... Tamtejszych sędziów i prokuratur... Pewnie obywatel Rumunii jest mocno opalony i pomylono go z innymi przybyszami... Jak inaczej to rozumieć??
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić