Polski policjant bohaterem. Uratował turystkę w Chorwacji

13

Sierżant sztabowy Piotr Filar, związany z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, stanął na wysokości zadania podczas pobytu w Chorwacji. Uchronił 20-letnią obywatelkę Norwegii przed zgwałceniem.

Polski policjant bohaterem. Uratował turystkę w Chorwacji
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Piotr Filar na co dzień pełni służbę w krakowskiej komendzie wojewódzkiej. W okresie wakacyjnym jest natomiast jednym z policjantów oddelegowanych do pełnienia służby na terenie Chorwacji, w rejonie Zadaru.

Wczesnym rankiem, tuż po godz. 5.00 policjant w czasie wolnym od służby odbywał poranny trening biegowy w rejonie plaży, gdy usłyszał niepokojące krzyki. Zareagował natychmiast. Okazało się, że pomocy wzywała 20-letnia obywatelka Norwegii, którą usiłował zgwałcić obywatel Chorwacji, dopuszczając się jednocześnie naruszenia jej nietykalności cielesnej - czytamy na policja.pl.

Policjant udzielił kobiecie pomocy. Chwilę później zatrzymano mężczyznę, który chciał ją zgwałcić. Był to 22-letni obywatel Chorwacji.

Polscy policjanci na służbie w Chorwacji i Bułgarii

Od początku lipca 2022 polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku i w bułgarskich kurortach Morza Czarnego.

Na mocy zawartych przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka porozumień, jak również zaproszeń skierowanych przez szefów chorwackich i bułgarskich policjantów, polscy funkcjonariusze do 31 sierpnia br. asystują chorwackim i bułgarskim kolegom, ale przede wszystkim pomagają polskim turystom, którzy jak każdego roku, licznie odpoczywają w Chorwacji i Bułgarii - czytamy w policyjnym komunikacie.
Zobacz także: Gwiazdy korzystają z wakacji. Wypoczywają na rajskich plażach
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić