o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Polski samolot zatrzymany przez Rosjan. Z pokładu wyprowadzonego opozycjonistę

Podziel się

Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT został zatrzymany przez rosyjską policję na lotnisku w Petersburgu. Z pokładu wyprowadzono opozycyjnego rosyjskiego polityka Andrieja Piwowarowa. Federalna Służba Bezpieczeństwa podaje, że znajdował się on na liście poszukiwanych.

Polski samolot zatrzymany przez Rosjan. Z pokładu wyprowadzonego opozycjonistę
Samolot LOT (Flickr, Chris)
bErJjwZN

Piwowarow jest byłym dyrektorem wykonawczym organizacji "Otwarta Rosja". Ten podmiot wielokrotnie krytykował Kreml i samego prezydenta Putina.

Kilka dni temu stowarzyszenie zostało zlikwidowane. Piwowarow tłumaczył, że nie chciał narażać na szykany i niebezpieczeństwo pracujących z nim ludzi.

bErJjwZP

Po podjęciu tej decyzji chciał wyjechać z Rosji na urlop. W mediach społecznościowych wyjaśniał, że jedzie odpocząć.

Onet podaje, że nie miał pojęcia, że jest poszukiwany za przestępstwa. Przeszedł bez problemów całą procedurę lotniskową i kontrolę graniczną, co wskazuje na to, że krótko przed zatrzymaniem w żadnej bazie nie było informacji o poszukiwaniu tego polityka.

bErJjwZV

Andriej Piwowarow zatrzymany. Są zarzuty

Na Twitterze polityka pojawiła się informacja, że najnowsze wpisy będą publikowane przez jego współpracowników. Wszystko dlatego, że Piwowarow otrzymał zakaz korzystania z telefonu.

Z przedstawionych dotychczas wieści dowiadujemy się m.in., że polityk został aresztowany pod zarzutem współpracy z "niepożądaną organizacją". Polityk zaznacza, że organizacja już nie funkcjonuje, wobec czego stawiane mu zarzuty są bezprawne.

bErJjwZW
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErJjxaq
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić