Poruszające zdjęcia z Azowstalu. Obrońcy Mariupola w potrzasku

Mimo ciężkich walk, ukraińscy żołnierze miewają chwilami nieco czasu dla siebie. W mediach społecznościowych pojawiły się nietypowe zdjęcia z zakładów Azowstal, gdzie nadal przebywają obrońcy Mariupola.

Poruszające zdjęcia z Azowstalu. Obrońcy Mariupola w potrzasku
W przerwie między walkami Ukraińcy czytają książki i grają w szachy (Twitter)

Tak wygląda codzienność obrońców Mariupola. Jak regenerują się między walkami? - Nasi żołnierze kontynuują obronę Azowstalu, a w przerwach czytają książki i grają w szachy - podaje Państwowa Służba Graniczna Ukrainy na Telegramie. Funkcjonariusze podzielili się poruszającymi zdjęciami z zakładów metalurgicznych Azowstal w Mariupolu, które cały czas są pod kontrolą sił ukraińskich.

Na zdjęciach widać, że mimo codziennych ciężkich walk, żołnierze mają też chwilę na odpoczynek. W wolnym czasie grają w szachy i czytają książki. Z fotografii wynika, że robią to w bardzo ciężkich warunkach. W budynku nie ma światła, dlatego używają latarek.

Jak widać, wojskowi nie tracą optymizmu. Na zdjęciach są uśmiechnięci. Nadal bohatersko bronią ostatniego miejsca w Mariupolu, które pozostaje pod kontrolą sił ukraińskich. - Zwyciężymy! Chwała obrońcom Mariupola! - dodaje Państwowa Służba Graniczna Ukrainy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W niedzielę 15 maja doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko na Telegramie poinformował, że Rosjanie po raz pierwszy użyli przeciw obrońcom Mariupola w Azowstalu bomb zapalających lub fosforowych. Z relacji dowiadujemy się, że sami okupanci oznajmili, iż zastosowano pociski zapalające 9M22S z warstwą termitu.

Temperatura spalania przekracza w ich przypadku 2 tys. stopni Celsjusza. Zatrzymanie jest praktycznie niemożliwe. - Piekło zstąpiło na ziemię w Azowstalu. To nieprawdopodobne, jak się trzymają nasi obrońcy - napisał Andriuszczenko.

Zobacz także: Odessa następnym celem Putina. Odliczanie trwa
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić