Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Porzuciła martwe niemowlę w krzakach. Nowe fakty ws. tragedii z Wałbrzycha

9
Podziel się:

28-letnia Daria P. już usłyszała zarzuty znieważenia zwłok. Śledczy nie wykluczają jednak, że kobieta odpowie za dużo poważniejsze przestępstwo.

Porzuciła martwe niemowlę w krzakach. Nowe fakty ws. tragedii z Wałbrzycha
(flickr.com)

Policjanci sprawdzą, czy matka nie zabiła dziecka. We wcześniejszych zeznaniach kobieta twierdziła, że w jej domu doszło do przedwczesnego porodu, a dziecko urodziło się martwe. Jednak, jak podaje "Fakt", jednym z wątków śledztwa jest sprawdzenie, czy Daria P. nie doprowadziła do tragedii celowo.

Sprawdzane jest m.in. to czy kobieta wcześniej celowo nie zażyła środków, które doprowadziły do śmierci dziecka przed porodem - donosi "Fakt".

Policja sprawdzi też inną możliwą przyczynę śmierci dziecka. Trop podsuwa sąsiad kobiety, który znalazł zwłoki dziecka. Mężczyzna twierdzi, że za tragedię odpowiada styl życia niedoszłej matki.

Mówiłem jej kilka tygodni temu, że jest w ciąży i powinna przestać pić alkohol, ale ona za każdym razem zaprzeczała - mówił mężczyzna.

W tym celu przeprowadzone będą być specjalistyczne badania. Pobrano już w tym celu próbki do badań histopatologicznych i toksykologicznych. Na ich wyniki trzeba jednak poczekać około miesiąca. Od tego, co wykażą, zależeć będzie dalszy los kobiety. Jeśli okaże się, że to ona spowodowała śmierć dziecka, usłyszeć może zarzut zabójstwa.

Na razie, za zbezczeszczenie zwłok kobiecie grozi kara 2 lat więzienia. 28-latka usłyszała taki zarzut po tym, jak obok domu porzuciła ciało nowo narodzonego dziecka. Przyznała się do winy, twierdząc, że nie wiedziała, iż jest w ciąży. Po porodzie w toalecie miała nie słyszeć płaczu dziecka. Wtedy zdecydowała, że porzuci je w krzakach. Ciało znaleźli przechodnie.

Zobacz także: Zobacz także: 18-letni bohater. Wskoczył na tory wyciągnąć 2-latka

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
tak
4 lata temu
tę kobietę musiał w dzieciństwie ktoś na główkę upuścić, stąd późniejsze przegrane życie, które w konsekwencji doprowadziło do śmierci noworodka. Zamknąć więc jej opiekunów, a przy okazji tego, kto ją pić alkohol nauczył i kto jej ten alkohol sprzedał. Przy okazji zamknąć producentów i dystrybutorów wódki, która przyczyniła się do tragedii oraz władze państwa,które zezwala na ten proceder i czerpie z niego zyski...
grażka
4 lata temu
policyjne państwo!!!! jej dziecko, mogła zrobić co chciala!
Eli
4 lata temu
POchlastów też ...!!!
teofil
4 lata temu
niestety ale to wyłączna wina opieki społecznej, to oni mają płacone za prowadzenie marginesu za rączkę.
Kazimierz
4 lata temu
Może by tak w końcu uporządkować polskie prawodawstwo, w którym ciągle kościół miesza? Dziecko musi mieć datę i godzinę urodzenia (od biedy 'cesarki') -wcześniej jest to płód. Płód jest 'chroniony' i można mu celowo zrobić krzywdę tylko w określonych okolicznościach. Jak więc można zabić dziecko, jeżeli ono jeszcze się nie urodziło i jest 'normalnie' noszone jako ciąża? Rozumiem, gdyby oskarżono ją o nielegalne uszkodzenie płodu -ale 'dziecka'??? Inna sprawa, że ona nie musi mówić prawdy -mogła normalnie urodzić malucha, który teraz nie żyje. Pytanie, dlaczego nie żyje?
pirat
4 lata temu
Pamiętajcie, że od tego roku weszła nowa ulga na kota wiec mozna bez problemu wziac niezle pieniadze za kicie
anty
4 lata temu
Ej! Ja też słyszałam o tej uldze na kota. Ktos już rozliczył PIT w ten sposób?
Ponton
4 lata temu
Od tego roku każdy właściciel kota może otrzymać ulgę podatkową. tylko kot musi koniecnie byc zarejestrowany
reg
4 lata temu
Porządna katoliczka - urodziła, zamiast usunąć ciążę. Najważniejsze - chronić nienarodzone, a już narodzone można wyrzucić na śmietnik.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić