aktualizacja 

Postawili fotopułapkę w gnieździe bocianów. Przykry widok

18

Gniazdo bocianów czarnych zlokalizowane w lesie w województwie łódzkim dzięki Lasom Państwowym przez kamerki podglądała cała Polska. Doniesienia o kolejnym ataku drapieżnika na świeżo wyklute pisklaki zasmuciły internautów. Z czwórki małych bocianów został już tylko jeden - informują leśnicy.

Postawili fotopułapkę w gnieździe bocianów. Przykry widok
Gniazdo bociana czarnego w woj. łódzkim. Po kolejnym ataku drapieżnika został już tylko jeden pisklak. (Facebook, Lasy Państwowe)

Z czwórki małych bocianów czarnych, które dzięki kamerkom umieszczonym w gnieździe podglądać mogli internauci zostało już tylko jedno, najmłodsze pisklę.

O kolejnym ataku jastrzębia na gniazdo przed kilkoma dniami poinformowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi.

Bociany czarne z jaj wykluły się w maju. Pierwszy z maluchów zginął już 17 maja po ataku puszczyka, drugie jastrząb porwał zaledwie pięć dni później.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nawałnica zniszczyła gniazdo bocianów. Nagranie z interwencji na Dolnym Śląsku

I gdy wydawało się już, że reszta z lęgu, którym leśnicy nadali imiona: Florentina i Fermina 3 spokojnie będą dorastały na oczach widzów, drapieżnik zaatakował ponownie.

Taka jest natura (...) Las z drapieżnikami to las prawdziwy, gdzie trwa nieustanna walka o przeżycie - napisali leśnicy publikując drastyczne nagranie, na którym widać atak jastrzębia na gniazdo.

Ptak porywa przedostatnie z piskląt wykorzystując nieuwagę samicy. Ale leśnicy nie tracą nadziei i piszą, że ostatni z małych ptaków wciąż ma szanse na przeżycie, a jego przyszłość zależy od tego, jak głodny będzie jastrząb w kolejnych dniach.

"Nie ma możliwości zabezpieczenia gniazda bociana czarnego przed atakami jastrzębia" - ubolewają leśnicy podkreślając jednocześnie, że z takimi widokami musimy się liczyć chcąc podglądać dziką naturę.

Bezbronne pisklęta łatwe do strącenia z gniazda to zawsze łatwy posiłek - komentuje jeden z obserwujących. - Z tej stołówki korzystają też puszczyki i puchacze, niszczą całe legi sokoła wędrownego czy rybołowów o jastrzębiach nie wspomnę bo widać na załączonym filmie ,działo się to zawsze i będzie taka jest natura ,możemy sobie pomstować na szkodliwość jastrzębia ale to nie przez jego działania, populacja niezwykle pięknego ptaka jakim jest bocian czarny jest w tak opłakanym stanie - zauważa.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić