Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Poszła do sklepu w Chorwacji. Zobaczyła ceny i zaczęła nagrywać

224

Polacy na wakacje tłumnie ruszają na południe Europy. Jednym z najczęściej odwiedzanych krajów jest Chorwacja. Jedna z influencerek wybrała się na zakupy do tamtejszego marketu i pokazała ceny. Można złapać się za głowę. Krem przeciwsłoneczny za 90 złotych i czekolada za prawie 20 złotych to tylko niektóre szokujące ceny.

Poszła do sklepu w Chorwacji. Zobaczyła ceny i zaczęła nagrywać
Ceny w chorwackim markecie. (Tik Tok, Wikimedia)

Chorwacja jest rajem turystycznym dla wielu Polaków. To kraj, który kojarzy się z piękną pogodą, niesamowitymi widokami i błogim odpoczynkiem na plażach. Na początku ubiegłego roku ten kraj dołączył do strefy Schengen i wprowadził europejską walutę. Przed 2023 rokiem w kraju panowała chorwacka kuna.

Nie każdy jednak decyduje się na wakacje z biurem turystycznym. Polacy organizują wyjazd na własną rękę, na przykład w gronie znajomych, jadąc własnym autem. Gdy decydujemy się na taką wyprawę, powinniśmy wiedzieć, jakie ceny obowiązują w tamtejszych sklepach.

Jedna z tiktokerek wybrała się do jednego z najbardziej popularnych, chorwackich marketów "Plodine". Ceny zszokowały internautów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Związek partnerski zawierany przed urzędnikiem USC? "To nie jest ślub"

Ceny w markecie w Chorwacji. Ile trzeba zapłacić za popularne produkty?

Influencerka wybrała kilka produktów. Wszystkie ceny oczywiście w walucie euro. Każdy produkt przeliczyliśmy na złotówki, by sprawdzić, jak chorwackie ceny wyglądają na tle Polski (dzisiejszy kurs 4,3 zł - przyp. red.).

I tak, krem przeciwsłoneczny Nivea - cena 20,99 euro za 270 ml, czekolada Milka 4,44 euro za 270 g, ser gouda 3,15 euro, sok pomarańczowy Happy Day 2,99 euro, mleko 1 litr 1,5% 1,72 euro, szynka 2,89 euro za 150 g

Po przeliczeniu koszt kremu to ok.90 zł, czekolady 19 zł, sera 13,5 zł, soku 12,8 zł, mleka 7,4 zł i szynki 12,4 zł.

Ceny w Chorwacji. Komentarze internautów

Film wzbudził spore emocje wśród internautów, którzy postanowili skomentować napotkane ceny.

"To samo na Słowacji, gdzie płace są jeszcze niższe niż w Chorwacji"; "Wygląda jak ceny szwajcarskie, ale mamy 3-4 razy wyższe pensje"; "To produkty premium, prawda? Jestem na jednej z najdroższych wysp w Chorwacji i mleko, piwo i ser można dostać taniej".
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić