Poszła na spacer do lasu. Musiała wezwać służby

47

W miniony weekend mieszkanka Chorągwicy (woj. małopolskie) spacerowała po lesie. W pewnym momencie kobieta zauważyła niebezpieczne "pamiątki" z okresu II wojny światowej. Natychmiast wezwała na miejsce odpowiednie służby. Co kryło się między drzewami?

Poszła na spacer do lasu. Musiała wezwać służby
Niewybuchy pochodzące z okresu II wojny światowej zostały znalezione przez mieszkankę Chorągwicy (Policja)

W niedzielę, 27 marca 2022 roku, o godz. 14:45 dyżurny wielickiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Chorągwicy. Podczas spaceru w pobliskim lesie natknęła się ona na niebezpieczne przedmioty. To niewybuchy pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

Wysłani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że są to skorodowane dwa pociski. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zabezpieczali niewybuchy do przybycia saperów.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić. W przypadku zauważenia przedmiotu przypominającego niewybuch, powinno się natychmiast poinformować o tym operatora numeru alarmowego 112. Miejsce ujawnienia należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, oddalić się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd służb.

Zobacz także: Sytuacja pandemiczna w Polsce. Kraska ostrzega przed grypą
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić