Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Potężna awaria w fabryce. Żółte chmury zakryły niebo nad miastem

1
Podziel się

W zakładach azotowych "Równeazot" w ukraińskim mieście Równe doszło do wycieku gazów nitrozowych. Do miasta zbliża się chmura rudego dymu. Jak poinformowały władze fabryki, w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Potężna awaria w fabryce. Żółte chmury zakryły niebo nad miastem
Wyciek gazów w fabryce "Równeazot" (Twitter.com)
bEUNCOCt

Awaria we wsi Gorodok, kilkanaście kilometrów od stolicy regionu, miasta Równe. Po południu we wtorek miał miejsce wyciek gazów nitrozowych na terenie zakładów azotowych "Równeazot" - poinformowały władze fabryki. Miejscowi zaczęli udostępniać nagrania pokazujące, jak kłęby rudego dymu nadciągają do Równego z małej wsi, gdzie znajduje się przedsiębiorstwo.

bEUNCOCv

Gazy rozprzestrzeniły się na terenie zakładu

Jak napisał na Facebooku szef władz obwodowych Witalij Kowal, doszło do awaryjnego zatrzymania agregatu w zakładzie produkującym kwas azotowy. Oceną zagrożeń ma zająć się inspekcja ekologiczna — oświadczył Kowal. Z kolei, jak przekonują władze spółki, w wyniku awarii gazy rozprzestrzeniły się tylko na terenie zakładu.

Dodają, że pracownikom udało się samodzielnie zlikwidować skutki wypadku. Jak mówi rzecznik prasowy spółki Oleg Arestarchow, sytuacja awaryjna została wyeliminowana w ciągu 40 minut. W wyniku awarii na terenie zakładu doszło do jednorazowego uwolnienia gazów azotowych w nieznacznej ilości.

W tej chwili wskaźniki jakości powietrza mieszczą się w dopuszczalnych granicach. Nie ma zagrożenia dla środowiska i ludności — informuje biuro prasowe fabryki.
bEUNCOCB

"Nie ma potrzeby zamykania okien"

Jak dodaje, zakład kontynuuje swoją działalność w zwykłym trybie, w tej chwili wszystko działa normalnie. Sytuacja nie wpłynęła na pracę zakładów produkcyjnych. Rzecznik spółki przekonuje miejscowych, że nie ma potrzeby zamykania okien. Rzecznik regionalnej policji Maria Justicka poinformowała portal "Ukraińska Prawda", że ​​na miejscu pracują śledczy, którzy ustalają przyczyny zdarzenia.

bEUNCOCC
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNCOCW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Michursky
5 miesięcy temu
Toksyczne opary kwasu azotowego, nie ma problemu...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić