Powrót uczniów do szkół. Jest kilka wariantów

41

W przyszłym tygodniu ma zapaść decyzja dotycząca tego, co dalej z nauką w szkołach. - Mamy kilka możliwych wariantów - powiedział w RMF FM Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki.

Powrót uczniów do szkół. Jest kilka wariantów
Na zdjęciu: Dariusz Piontkowski (Wikimedia Commons)

Miesiąc temu do szkół wrócili uczniowie klas 1-3. Uczęszczają oni do placówek oświatowych z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. Czy jest szansa, by w najbliższym czasie podobny los spotkał również starszych uczniów?

W przyszłym tygodniu będzie decyzja, co dalej z nauką w szkołach, na razie obecny stan obowiązuje do końca lutego - przyznał w Porannej rozmowie w RMF FM Dariusz Piontkowski.

Przedstawiciel rządu przyjął dość tajemniczą postawę. - Mamy kilka możliwych wariantów, w zależności od tego, jak będzie rozwijała się epidemia - mówił wiceminister edukacji i nauki.

Mamy nadzieję, że przynajmniej uda się utrzymać to, że dzieci z klas I-III uczą się stacjonarnie - podkreślał Piontkowski.

Koronawirus w Polsce. Czy otwarcie szkół wpływa na liczbę zakażeń?

Piontkowski wyjawił również, że jeśli doszłoby do gwałtownego wzrostu liczby zakażeń, to decyzję ws. dalszego funkcjonowania szkół będzie podejmował premier z Radą Medyczną.

Nasze dane wskazują na to, że w tej chwili nie widać wzrostu liczby zakażeń w szkołach - poinformował przedstawiciel rządu.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić