Pożar w ośrodku dla seniorów. Dramatyczne nagranie z interwencji

8

W piątek 10 maja zapłonął ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny w Kielcach. Policjanci przy wsparciu strażaków wynosili przerażonych i bezradnych seniorów z zadymionego budynku przez balkon. Drastyczne sceny zarejestrowała kamera na mundurze jednego z funkcjonariuszy.

Pożar w ośrodku dla seniorów. Dramatyczne nagranie z interwencji
Pożar w DPS. Policjanci i strażacy rusyzli na pomoc seniorom (Policja Świętokrzyska)

Do pożaru pensjonatu opiekuńczo-rehabilitacyjnego przy ulicy Tobruckiej w Kielcach doszło w piątek, 10 maja. Najpierw zapaliła się altanka, po chwili ogień trawił także ośrodek, a w nim znajdowało się ponad 40 osób.

Po chwili zjawiły się załogi ratownicze, a wraz z nimi patrole kieleckiego oddziału prewencji. Policjanci szybko ruszyli z pomocą, z uwagi na brak możliwości przejścia klatką schodową wspięli się po balkonach.

Wśród zaangażowanych w początkową fazę ewakuacji był policjant komendy miejskiej po służbie, który później sam trafił do szpitala podtruty dymem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sytuacja w DPS-ach będzie gorsza. "Nie odrobiliśmy lekcji, nie wiemy, ile osób tam zmarło"

Okazało się że w budynku, na wyższych kondygnacjach, znajdują się pensjonariusze potrzebujący pomocy. Funkcjonariusze wspięli się po ogrodzeniu, następnie po panelach instalacji fotowoltaicznej dotarli na balkon pierwszego piętra, a na kolejne kondygnacje weszli już używając drabin.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Policjanci ruszyli na pomoc pensjonariuszom. Wielu z nich miało problemy z samodzielnym poruszaniem się, a droga ewakuacji była tylko przez okna i drzwi balkonowe.

Policjanci wyprowadzali i wynosili na rękach pensjonariuszy na balkony, gdzie przejmowali ich funkcjonariusze straży pożarnej i sprowadzali bezradnych seniorów w bezpieczne miejsce.

Ewakuacja nie była łatwa, stan zdrowia wielu z pensjonariuszy wymagał szczególnej ostrożności, ale wspólne działania ratownicze służb doprowadziły do bezpiecznej ewakuacji wszystkich mieszkańców obiektu - cieszą się policjanci.

Do szpitali trafiły 24 osoby. Obecnie ustalane są przyczyny pożaru.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić