oprac. Marcelina Kolewska| 
aktualizacja 

Poznań. Wyrok więzienia dla "czyścicieli kamienic"

12

Aby pozbyć się mieszkańców z budynku przy ul. Stolarskiej, Piotr Ś., Paweł Ż. i Adrian W. m.in. rozrzucali robactwo, podrzucali padlinę i zalewali mieszkania. Sąd skazał mężczyzn na kary od 10 miesięcy. do 2 lat więzienia.

Oskarżeni nie przyznawali się do winy
Oskarżeni nie przyznawali się do winy (East News, Sebastian Czopik/Reporter)

Sędzia Magdalena Adamiec uzasadniając wyrok podkreśliła, że działania oskarżonych w ocenie sądu były "barbarzyńskie". Jak dodała, "oskarżeni zmienili życie lokatorów w piekło".

W poniedziałek poznański sąd skazał Piotra Ś. na karę 2 lat więzienia, Pawła Ż. na karę 1 roku więzienia, natomiast Adriana W. na karę 10 miesięcy więzienia. Sąd nakazał także oskarżonym solidarną zapłatę 10 tys. zł zadośćuczynienia pokrzywdzonym.

Według śledczych między czerwcem 2011 roku a majem 2012 roku, mężczyźni mieli nękać mieszkańców poprzez wywieszanie wstęg pogrzebowych, rozrzucanie robactwa i podrzucanie padliny, blokowanie ciągów komunikacyjnych, obrzucanie inwektywami, dzwonienie do drzwi o różnych porach dnia i nocy czy rzucanie petard.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W toku śledztwa ustalono, że w taki sam sposób Piotr Ś. i Paweł Ż. postępowali wobec mieszkańców budynków przy ul. Długiej, przy ul. Piaskowej i przy ul. Niegolewskich w Poznaniu.

W toku śledztwa i w trakcie procesu oskarżeni nie przyznawali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Twierdzili, że "działali w granicach prawa".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF24

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić